Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Technologickou vychytávkou blízké budoucnosti jsou chytré hodinky

Chytré hodinky, navazující na tradici chytrých telefonů, už nejsou ničím novým. Svou řadu má například Samsung nebo Sony. Faktem je, že dosud se této technologické vymoženosti nepodařilo stát se součástí hlavního proudu. Ostatně, podobným novinkám to vždycky chvíli trvá. Většinou do chvíle, než někdo přijde s takovým pojetím, které se zdá být nepostradatelným. V případě chytrých telefonů to byl Apple se svým iPhonem.

A v segmentu chytrých hodinek, ale i dalších „nositelných“ vychytávek, takzvaných „wearables“ to chce být Google. Podle jednoho z vysoko postavených manažerů Google, Davida Singletona, tento technologický koncern nechce vyrábět přímo hardware, ale míní se zaměřit pouze na operační systém a všechny možné aplikace. Stejně jako to udělal s Androidem na chytrých telefonech. Výrobci hardware by od něj měli dostat vše, co pro vývoj takových hodinek bude zapotřebí. S Googlem už na této věci spolupracují společnosti Asus, HTC, LG, Motorola, Samsung a Fossil.

Filozofie je jednoduchá: „dej výrobcům vše, co potřebují, ale nech jim zároveň volnost vytvořit vlastní produkt“. Podle počítačové animace se chytré hodinky (Smartwatches) budou ovládat intuitivními gesty a poskytnou vám informace o nadcházejících schůzkách, počasí, ale třeba i tom, jak rychle se v aktuálním provozu dostanete do práce (případně spustí i zjednodušenou verzi navigace).  Největším příslibem jsou ale speciální aplikace, které pro hodinky budou moci vytvářet vývojáři třetích stran. Někteří z nich už mají k dispozici prototypální verzi systému a mohou tak začít pracovat v předstihu, aby při zahájení prodeje bylo co stahovat.

david • 24. 3. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: