Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Mistrovské tipy pro vyjednávání. Dosáhněte svého

Nezávazné povídání

Vyjednávání je většinou vážná a napnutá situace, kterou vůbec není od věci trochu odlehčit běžným, třeba i trochu osobnějším povídáním. Dosáhnete tak přátelštější atmosféry, ve které s vámi partner bude chtít sdílet informace. Snáze se také dostanete ze slepých uliček jednání. Budování důvěry je při vyjednávání jedna z nejzásadnějších částí. Lidé chtějí uzavírat obchody s někým, komu důvěřují.

Nedržte se striktně plánu

Na jednání rozhodně nechoďte nepřipraveni. Naopak, udělejte si co nejpodrobnější výzkum, ale ne proto, abyste si stanovili přesný plán, ale proto, abyste v průběhu jednání měli dostatek podkladů pro improvizaci. Platí, že nic nelze stoprocentně připravit dopředu a vždy se vyskytnou chvíle, kdy budete muset rychle a správně reagovat.

Nabídněte výhody

Jednání se často točí kolem stritkních sum. Přitom se lze ke kompromisům dobrat i jinak. Jednoduše tím, že dáte na stůl víc věcí. Pokud například budete chtít najmout člověka, jehož platové představy zřejmě nebudete schopni zcela naplnit. Tak proč mu nenabídnout možnost pracovat na skvělých projektech, příležitost k osobnímu rozvoji nebo dovolenou navíc? V případě jednání o zakázce můžete partnerovi zase nabídnout službu navíc. Tyto výhody vás nemusí stát moc navíc, ale pro druhého mohou mít větší hodnotu než tisíce na výplatní pásce nebo levnější projekt.

Není špatné být zdrženlivý

Mnozí mají takovou představu, že na jednání je třeba být suverénní, průrazný a asertivní. Zkrátka za každou cenu přesvědčit o své pravdě a kvalitě nabídky. Ukazuje se však, že pokud to přeženete, lidé s vámi nebudou zdaleka tak ochotní dělat obchody jako když budete zpočátku zdrženliví, klidní a otevření oboustrannému dialogu.

Smlouvání stále žije

Pokud chcete získat milion, nemůže to být první suma, kterou od vás partner uslyší. Začněte třeba na milionu a půl. On pravděpodobně začne také o poznání níže. S trochou snahy se doberete k částce, která bude pro oba přijatelná a oba s výsledkem svého jednání budou spokojeni.

david • 2. 4. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: