Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

5 tipů, jak zvýšit produktivitu

Problém nedostatku produktivity a efektivity v práci řeší čas od času každý z nás. Přitom se stačí držet základních rad a váš pracovní výkon dramaticky vzroste.

Nestřídejte projekty

Pravděpodobně se vám stane, že budete mít zároveň na starost několik projektů. Pokud je to ale jen trochu možné, snažte se vždy dokončit jeden a teprve pak začít druhý. Pokud mezi nimi budete přeskakovat, ztratíte pokaždé spoustu času fází zapracování se, například tím, že si budete muset připomenout charakteristiky projektu a přepnout na trochu jiné zaměření.

Nebojte se být nějakou dobu nedostupný

Za předpokladu, že zrovna neočekáváte důležitý hovor nebo email, není vůbec nic špatného na několik hodin zavřít emailovou schránku a ztišit telefon. Tím si zajistíte cenný čas pro nepřerušovanou práci. Ta je jednak kvalitnější a jednak se do ní budete moci ponořit a být rychleji hotoví.

Kontrolujte úkolovníky, nenechte se kontrolovat jimi

Úkolovníky a kalendáře jsou skvělými prostředky pro zpřehlednění pracovního procesu. Nenechte se jimi ale ovládat. Ve chvíli, kdy je neustále kontrolujete, přizpůsobujete a upravujete, začínají pro vás být kontraproduktivní.

Omezte upozornění

Chytré telefony jsou dnes standardně nastaveny tak, aby své majitele upozorňovali doslova na vše. Stejně tak různé aplikace. Tyto notifikace ale opět především odvádějí pozornost od skutečné práce, kterou stejně budete muset odvést. Pokud budete brát do ruky telefon kvůli každému reklamnímu emailu, který vám přijde, bude vás to zdržovat.

Deset minut na začátku a konci dne pro organizaci

Věnujte několik minut na začátku a konci dne tomu pro rychlé zodpovězení urgentních emailů a kontrolu úkolovníku na daný či příští den. Nebuďte příliš podrobní, protože se stejně objeví něco, co bude vyžadovat vaši flexibilitu. Ale mějte dostatečně jasný denní plán, abyste se o něj mohli opírat.

david • 11. 4. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: