Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Ranní ptáče dál doskáče. Jak se jím stát během tří týdnů?

Dělá vám problémy vstávat brzy? Nebo dokonce vstáváte pozdě, protože máte benevolentního zaměstnavatele? Chtěli byste tento stav změnit a nevíte jak? S naším návodem to zvládnete během tří týdnů a nebude to ani tolik bolet. Navíc existuje vysoká šance, že přitom zredukujete váhu, zvýšíte kreativitu i produktivitu a ke všemu budete šťastnější.

Sledujte slunce

Lidé byli odpradávna zvyklí vstávat s rozbřeskem a uléhat se západem slunce. Pokud vstanete dříve a půjdete zase dříve spát, zjistíte, že se váš rytmus brzy upraví. Tento přístup je navíc zdravější a vyhovuje takzvaným „vnitřním hodinám“. Lidé by měli chodit spát před 23:00 a vstávat mezi 5:00 a 7:00.

Nebuďte zbrklí

Je jasné, že když jste dosud vstávali v devět, série budíčků na šestou vás uzemní. Berte to pozvolna – například každý den si budík nastavte o 15 minut dříve než předešlý den. Malými krůčky si nové zvyky vypěstujete s největší spolehlivostí. Změna musí být mírná, aby se jí mozek nebránil.

Pestrý začátek dne

Postarejte se o to, abyste měli po ránu pestrou škálu rutinních činností spojených s osobním či pracovním životem. Vyčistěte si mysl meditací, poznámkami do zápisníku či sledováním východu slunce. Posilněte své tělo jógou, cvičením nebo procházkou. Nakrmte svůj mozek četbou knihy nebo poslechem zajímavého pořadu.

Ať je na co se těšit

Proč si ráno nezpříjemnit nějakou tou drobností, na kterou byste se mohli těšit a která vám usnadní vstát z postele dříve, než jste zvyklí. Zpestřete si ráno šálkem horké čokolády nebo nějakou činností, která vám přináší radost.

Odpočiňte si

Přestože by se ranní vstávání mělo stát pravidlem, neměla by to být povinnost. Vyhraďte si dny, kdy se po ránu prospíte, pokud to budete potřebovat. A zbytečně se nestresujte, pokud se vám zpočátku nepodaří vstát vždy tak, jak jste si představovali.

david • 16. 4. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: