Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

S elektronickou výukou se učíte, kdy chcete

E-learning je vzdělávání, které používá multimediální technologie a počítačové sítě. Například angličtinu se můžete učit s rodilým mluvčím, který po celou dobu neopustí rodnou Anglii. Počítačové programy tak zjednodušují práci učitelům. A kdy je vůbec možné říct si staré známé: “Učit se, učit se, učit se…”?

Učit se kdekoliv
Elektronické vzdělávání funguje ve školách, firmách i státních institucích. Má svoje místo, umí výuku ozvláštnit a vnést do ní nové prvky. Umožňuje, aby spolupracovali lidé po celém světě, aby se ve firmě současně vzdělávalo třicet lidí přesto, že největší zasedačka má kapacitu patnáct zaměstnanců. Zatím, ale nehrozí, že by počítače vzali práci učitelům. Odborníci na e-learning upozorňují, že elektronické vzdělávání je vhodné kombinovat s klasickým způsobem výuky.  

Učit se on-line
E-learning využívá možností on-line výuky prostřednictvím internetu nebo intranetu a přitom splňuje didaktické standardy. Jde o ucelený systém, který sleduje studium jednotlivých účastníků vzdělávání, eviduje pokroky studentů a umí automaticky zpracovávat hodnocení testů. V elektronickém vzdělávání existuje několik různých odvětví a trendů. Třeba tzv. blended e-learning, tedy kombinace klasické výuky z očí do očí a studia přes počítačový monitor. Základní vědomosti čerpají studenti elektronicky, postupně absolvují stále obtížnější kursy a celé vzdělávání vrcholí osobní výukou v klasické třídě, kde pedagog navazuje na už získané znalosti. K tomu používá interaktivní možnosti, které nabízí výpočetní technika a počítačové sítě. Při zeměpisu si můžete udělat výlet třeba po státech Evropské unie, při výuce jazyka vám program ukáže vaše výslovnostní chyby a slovo od slova přehraje správnou výslovnost. Při pronikání do systému státní správy si zase můžete pustit prezentaci dané instituce nebo film s virtuální prohlídkou. Tak, abyste si vše přes počítač vyzkoušeli na „vlastní kůži.“

Učit se podle chuti
Moderní informační a komunikační technologie nabízejí takřka neomezené možnosti, jak obohatit výuku a zajistit ji pro co největší množství lidí za dostupné ceny. Díky nim se také můžete učit v klidu domova se sluchátky na uších a do mikrofonu u pusy odříkávat anglická slovíčka. Možná pak nebudete mít program rádi, protože vás bude neustále opravovat, ale budete mít právo volby – svobodně se vybrat čas, který věnujete vlastnímu vzdělávání. Když vás to nebude bavit, prostě vypnete počítač.

e-learninginternetvzdělávání

ŠMik • 27. 10. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: