Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Třetina náctiletých v Česku lituje zveřejnění informací na internetu

Průzkum společnosti AVG Technologies rovněž ukázal, že ještě více z nich (39 %) někdy požádalo o odstranění internetového obsahu, který se jich týkal. A to buď proto, že se jim nelíbil (65 %) anebo byl příliš osobní (31 %). České výsledky jsou v těchto otázkách mírně nad světovým průměrem, nejvyšší hodnoty byly zjištěny mezi mládeží Brazílii.

V globálním průzkumu AVG Digital Diaries v devíti zemích na téma soukromí na internetu byly osloveny téměř 4 tisíce mladých lidí ve věku 11-16 let. Ačkoli 68 % českých respondentů změnilo nastavení na Facebooku, aby nebyli tak snadno k nalezení, jen něco přes polovinu (58 %) jich má povědomí o tom, jak je důležité soukromí na internetu a pouze 22 % dobře zná všechny své „přátele“ na Facebooku. V těchto otázkách jsou pak české výsledky hluboko pod světovým průměrem.

Více než jedna čtvrtina (26 %) náctiletých by s kamarádem na sociálních sítích probírala i velmi osobní a důvěrné věci.
Pouze jeden ze čtyř (22 %) respondentů někdy mluvil s kamarádem nebo rodinným příslušníkem o tom, že příliš sdílí informace na sociálních sítích.
Čeští respondenti, kteří někdy požádali o odstranění obsahu o nich, také uvedli, že ve 40 % byli původcem těchto příspěvků „přátelé jejich přátel“, což je nejvíce na světě.
Pouze necelá desetina respondentů (9 %) si myslí, že o sobě na internetu sdílí příliš mnoho.
16 % respondentů uvedlo, že je už někdy někdo požádal, aby odstranili obsah, který sdíleli.
Pouze 11 % českých respondentů zamyká dveře svého pokoje. Naproti tomu více než dvě třetiny (67 %) z nich své zařízení zabezpečují heslem – i to je však na globální průměr málo (78 %). 62 % dotázaných poznamenalo, že jejich rodiče znají některá nebo všechna z jejich hesel (světový průměr je 70 %).
22 % dotázaných si je vědomo toho, že rodinný příslušník prohlížel bez dovolení jejich zařízení (v USA a Brazílii je to však přibližně polovina respondentů!). 18 % respondentů dále přiznalo, že některý z jejich rodinných příslušníků někdy objevil v jejich zařízení soukromou informaci, kterou neměl nikdo vidět.

bezpečnostFacebookinternetsociální sítě

red • 5. 11. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: