Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Chcete vyhodit peníze z okna? Poradíme vám jak!

Vánoce jsou minulostí. Mnohé z nás čekala pod stromečkem vedle teplých ponožek a láhve vína i obálka s penězi. Vyzkoušeli jsme za vás několik způsobů, jak se jich rychle zbavit.
Klasickým hitem jsou povánoční slevy. Padesát procent tady, osmdesát táhle… To bychom byli hloupí, kdybychom si nenakoupili trička do zásoby. Taky jsme vyrazila. Pro kalhoty, které jsem si sice už pořídila už před Vánoci, ale jsou tak krásné, že dvoje rozhodně unosím. Před svátky stály 799,-. Ohromný plakát „Výprodej“ mě utvrdil v přesvědčení, že jsem tu správně. A konečná sleva? Osm stovek zůstalo, jen vedle toho přibyla přeškrtnutá cedulka 1400,-. Nějak se nemůžu dopočítat.
Jdu radši na internet, e-shopy by mohly být poctivější. Na populárním slevomatu se hned uklidním. A jdu objednat běhací čepici. Normálně stojí dvě stovky, teď – hurá, ušetřím – je díky slevovému portálu za 150. Až později zjišťuji, že standardní cena je oněch 150, prodejce jí jen uměle na pár dní vyšrouboval, aby se mu sleva vyplatila.
Můj vztek roste a slibuju si, že nakupovat budu už jedině v zahraničí. A začnu hned. Kartou si platím účast na konferenci v USA. A naivně věřím, že si můj korunový účet s dolarovou platbou poradí. Mám přeci tu nejlepší banku! (Aspoň to píší na internetu). Trvalo to sice čtyři dny, ale nakonec platba odešla. V bance mi nejdřív vyměnili koruny za eura, včetně všech poplatků, a následující den za ta eura koupili potřebné dolary. Kdyby to nedejbože převedli přímo, stálo by to o tři stovky míň. Ale to bych toho asi v jednadvacátém století chtěla moc. Nakonec můžu být ráda, že těch měn neprotočili víc…
A kudy jste peníze zpod stromečku vyhodili vy?

nákupypeníze

Pickle • 12. 1. 2015


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: