Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

První pomoc nahání lidem strach

Poskytování první pomoci nahání lidem strach. Nevěří si nebo se nechtějí od nemocného nakazit. Vyplynulo to z výzkumu společnosti Zentiva. Odborníci proto doporučují seznamovat se základy první pomoci už v dětství. I proto Zentiva připravila kurzy, na nichž záchranáři učí první pomoc prvňáky. Zatím proškolili 1876 dětí.

Přímou zkušenost se záchranou člověka má v Česku 22 procent lidí. Většina Čechů zatím první pomoc poskytovat nemusela. A jsou za to rádi. Z průzkumu vyplynulo, že 82 procent lidí má strach, že pomoc nezvládnou a pacient zemře. 63 procent dotazovaných také přiznalo obavy, že se od pacienta sami nakazí. 63 procent Čechů by se i přesto snažilo první pomoc poskytnout, ale jen 14 % věří, že by to zvládlo. Pouhé 1 procento dotazovaných přiznává, že pomoc neposkytli, ani nezavolali záchranku.

Z průzkumu vyplynulo, že dvě třetiny populace získaly stěžejní informace o poskytování první pomoci ve věku do dvaceti let. Potvrdilo to i 54 procenta seniorů nad 60 let. Jejich znalosti jsou tedy více než 40 let staré.

zdraví

lenka • 20. 3. 2015


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: