Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Francouzsko-česká obchodní komora ocení firmy, které podporují technické vzdělávání

Francouzsko-česká obchodní komora udělí ceny firmám, kterým není lhostejná budoucnost českého technického vzdělávání a aktivně se podílí na přípravě kvalifikovaných absolventů vlastními vzdělávacími programy či spoluprací s odbornými školami. Právě proaktivní zapojení zaměstnavatelů do vzdělávání je jednou z klíčových cest, jak zlepšit stávající nedostatek a kvalitu absolventů technických oborů.

Letošní čtvrtý ročník cen Francouzsko-české obchodní komory se zaměří na firmy, které myslí na svou budoucnost a věnují se podpoře středního odborného vzdělávání a učňovského školství. Cílem soutěže je motivovat další výrobní a průmyslové společnosti ke spolupráci se středními školami, aby se zapojily do procesu vzdělávání a formování budoucích kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců.

Odborná porota, složená z partnerů a organizátorů soutěže, vybere vítěze, kteří budou slavnostně vyhlášeni na galavečeru 2. června 2015. Vedle hlavního organizátora cen, Francouzsko-české obchodní komory, podpoří projekt také institucionální a firemní partneři – Ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Komerční banka a Veolia. Ceny Francouzsko-české obchodní komory jsou součástí Roku průmyslu a technického vzdělávání. Soutěžící se mohou přihlašovat do 7. května 2015 na registračním webu www.ccft-fcok.cz/prix.

Ceny budou uděleny ve třech kategoriích:

1) Spolupráce podniků se středními odbornými školami nebo učilišti.
Cena pro společnost působící v průmyslu nebo stavebnictví, která po roce 2000 založila a provozuje nejméně 3 roky vlastní střední odbornou školu nebo střední odborné učiliště nebo finančně podporuje konkrétní obor / program na střední odborné škole nebo učilišti.

2) Spolupráce členské společnosti Francouzsko-české obchodní komory se střední odbornou školou nebo učilištěm.

3) Inovátor v oblasti středního odborného vzdělávání.
Subjekt, který inovativním způsobem přispívá k popularizaci či zkvalitnění odborného vzdělávání mládeže a k uplatnění absolventů odborných škol v praxi.

vzdělávánízaměstnání

red • 15. 4. 2015


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: