Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

1

Zážitkové muzeum na zámku Žďár nad Sázavou

V areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou rodiny Kinských se otevřela nová moderní zážitkové expozice. V prostorách budov bývalého pivovaru mohou návštěvníci vstoupit do zážitkové trasy Muzeua nové generace, které nabízí komplexní pohled do historie areálu novou, netradiční formou.

Stavební práce započaly v srpnu loňského roku. Již 3 roky trvající přípravné práce měl na starosti tým architektů z České republiky a Francie, kteří se specializují na obnovu a oživení historických památek.
Nejedná se o klasické muzeum, ale o expozici, které stojí na moderních technologiích, jako jsou video projekce spojené s hudebním doprovodem a vystavenými exponáty. Hlavním cílem je zaujmout návštěvníka v tématech, jako je život v cisterciáckém klášteru, baroko a současné město Žďár. Projekt také ukazuje, jak historie spojuje toto místo s celou Evropou v rámci cisterciácké evropské sítě. Návštěvníkovi budou vyprávět příběhy na historických základech a nabídnou kombinaci dvou hlavních prvků:

• Netradiční prožitek založený na vjemech a pocitech tak, aby prostředí dodalo návštěvníkovi chuť objevovat a nabídlo klíč k pochopení celého obsahu. Kombinuje především používání mediálních nosičů, které jsou vždy plně podřízeny obsahovým potřebám.
• Jedinečný obsah – zprostředkovává trasu zaměřenou na poselství a příběh: žďárský areál, výsledek sledu tvůrčích momentů.

Ve spojení s další perlou barokního gotiky – poutním kostelem na Zelené hoře (Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou – II), která je dílem architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla – tvoří expozice zámku a samotné Muzeum nové generace jeden celek, který návštěvníkům pomůže pochopit historii a památky z dob cisterciáckých a barokních. Areál zámku zároveň spojuje historii se současným uměním formou rezidence umělců, která již potřetí v červenci 2015 vyvrcholila tradičním mezinárodním festivalem současného pohybového umění a hudby KoresponDance.

tipy na cestyuměnívolný časvzděláváníživot

red • 4. 8. 2015


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Comments

  1. Alex 25. 9. 2016 - 21:49 Reply

    Muzeum nove generace neni jen muzeum, je to klic k pochopeni celeho arealu byvaleho klastera a dnesniho zamku ve Zdaru nad Sazavou. Po navsteve mate v ruce vsechny indicie ke sve ceste!

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: