Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Jaký si představují vysokoškoláci nástupní plat?

Průměrně 26 518 korun. To je měsíční výše platu, kterou očekávají muži studující vysokou školu. Vysokoškolačky jsou skromnější, spokojily by se s 22 820 korunami. Vyplývá to z průzkumu Universum 2015, jehož druhého ročníku se zúčastnilo 13 399 studentů z více než 67 univerzit a vysokých škol v České republice.

Průzkum Universum 2015 rovněž zjišťoval pět hlavních důvodů studia na vysoké škole. Vysokoškoláci v průměru preferují přátelské, kreativní a dynamické pracovní prostředí. Souviset to může s věkem, průměrný věk účastníků průzkumu byl zhruba 22 let.

Průzkum Universum je největší kariérní nástroj svého druhu na světě, který ročně používá více než 700 000 studentů a absolventů. Celkové výsledky pomáhají zlepšit globální pracovní prostředí. Z průzkumu každý rok mimo jiné vzejde i žebříček „Nejatraktivnější zaměstnavatelé České republiky“. Letos podle všech účastníků šetření stupínky vítězů v oblasti byznysu obsadily společnosti Google, Škoda Auto a Česká národní banka.

Mezi dotazovanými nechyběli ani studenti první tuzemské soukromé vysoké školy – Bankovního institutu (BIVŠ). Studenti BIVŠ jsou, co se týče představy o budoucím měsíčním platu, v průměru náročnější. Očekávají 27 098 korun, zatímco průměrná představa všech vysokoškoláků o platu je 24 295 korun. Liší se i jejich žebříček nejatraktivnějších zaměstnavatelů – na prvním místě by byla Česká národní banka, pomyslnou stříbrnou medaili by získala ČSOB a trojici by uzavřel Google.

Googlepenízeplatyvzdělávánízaměstnání

red • 10. 9. 2015


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: