Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Nový PHANTOM kombinuje nadupanou taneční show s vizuálními efekty černého divadla

Divadlo Royal na pražských Vinohradech uvádí do svého repertoáru novou show souboru černého divadla HILT pod názvem PHANTOM. Od premiéry 8. 4. 2015 bude k vidění každou středu ve 20 hodin. Hodinové představení posouvá černé divadlo do nové, moderní formy – 15 obrazů, které spojuje motiv maskou zahaleného fantoma – stojí především na náročných tanečních scénách a vizuálních efektech.

Tajemná postava s maskou poprvé diváky okouzlila v roce 1916 v hororovém filmovém zpracování, které se nedochovalo. Po různých jevištních, muzikálových i filmových verzích přichází ve své světové premiéře poprvé formou černého divadla.

„V našich show je moderní tanec hlavním motivem. Vizuální efekty jej uvádí nebo doplňují létajícími tanečníky, postavami, které se zničehonic objeví na nečekaném místě, rekvizitami, které se proměňují v osoby nebo naplní scénu ostře zářícími paprsky světla skrze lidské tančící siluety stínohry,“ uvedl autor představení a představitel jedné z hlavních rolí Theodor Hoidekr.

Divadlo Royal diváky usadí v pohodlných křeslech u stolků v prostoru, který je udržován ve stylu 20. let, kam sahá jeho historie. Specifická atmosféra divadla, která stojí na dlouholeté tradici, tak nabídne divákům jedinečný zážitek, spojený s moderní taneční show černého divadla.

Premiéra: 8. 4. 2015 a reprízy každou středu od 20 hodin.

divadlouměnívolný časživot

milan • 30. 3. 2016


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: