Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

3 vánoční hříchy a jak se jim vyhnout

Člověk si při přípravě a realizaci vánočních tradic ani neuvědomí, že řada z věcí je nejen nešetrná k prostředí, ale může za ní také vyfasovat pořádnou pokutu. Na pár takových „hříchů“ jsme se podívali.

Zajdeme si do lesa pro stromek

Asi není třeba zdůrazňovat, že bez povolení si jen tak uříznout stromek v lese nemůžete. Když vás při tom nachytají, můžou se vám Vánoce pěkně prodražit. Hrozí vám pokuta až 15 000 Kč. A i kdyby vám to náhodou prošlo, dáváte zbytečně lesu na frak. Takový vánoční stromek ve výšce kolem 150 cm roste i 8 let. Vám pak za pár dnů uschne.

Vypouštění kapra do řeky

Takový ten moment, kdy rodinka s dětmi zajde k řece a kapra, kterého si koupila, vypustí na svobodu, čímž udělá dobrý skutek. Neuvědomuje si při tom ale, že ryba následně beztak zahyne. Navíc zatěžujete a ohrožujete život v řece nebo rybníce plísňovými chorobami ryb nebo račím morem.

Vánoční stromek v popelnici

Vánoce jsou pryč jako mávnutím proutku. A stálo to přitom tolik energie a příprav. Stromek, který vám posloužil, rozhodně nepatří do popelnice na směsný odpad! Každé město si stanovuje místa, kam byste měli použitý stromek uložit. Ideální je stromek uložit do sběrného dvora nebo kompostárny. Může tak sloužit například k energetickému využití odpadů ve spalovnách. V Praze se takových stromků nasbírá kolem 300 000!

kaprstromečekstromektradicevánocevánoční dárky

milan • 24. 12. 2016


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: