Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Zázračný nos zázrak nepřinesl – na pohádkové “hvězdy” nemá

Poslední ze tří nových českých pohádek, na které jsme se letos o Vánocích těšili, byla asi nejvíc pohádková. Kamera a výprava vypadaly slibně. Nakonec se ale zázrak opět nekonal. Československá parfémářská story Zázračný nos o nosaté princezně sice neurazí, ale ani nenadchne. Nebyl to sice takový propadák, jak naznačují v případě Slíbené princezny první recenze a diskuse diváků na internetu, do zlatého fondu pohádek, ke kterým se budeme v budoucnu vracet, se ale asi nezařadí. Největší slabinou byl asi prapodivný dabing, který je výsledkem dnes již mezinárodní česko-slovenské spolupráce.

Princezna Diana musela ztratit svoji krásu, aby po mnoha zkouškách zjistila, v čem spočívá pravá láska. Čaroděj jí dopomůže k velkému nosu a tak může začít pohádkový příběh. Ekologicky smýšlející vévoda, hraběnka, další princezna, parfémář a jeho bratr, doktor, párek zlodějů, čaroděj…. spousta postav, které táhnou vlekoucí se příběh kupředu. Možná kdyby autoři rozpracovali ten námět o roli “nosů” v historii parfémářství a zasadili ho do francouzského Grasse, mohl to být zajímavý historický film, spíš než pohádka pro děti. Některé lehce erotické scény na to beztak aspirovaly 🙂

Jen si říkám, kam se poděly ty krásné a ikonické pohádky, na které se dá znovu a opakovaně dívat a nepřestávají nás bavit. A kolik let se drží ty nejlepší z nich v oblibě? Zde je malá rekapitulace, kolik let je pohádkovým stálicím. A která z nich je pro vás TOP? Pište do komentářů.

 

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

milan • 26. 12. 2016


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: