Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Anděl Páně míří mezi pohádkové stálice?

Po dlouhé době má česká filmová pohádka šanci zařadit se do žebříčku těch nejoblíbenějších a odolat tlaku času. Přes 700 tisíc lidí zašlo už na pohádku do kina, což jí zařadilo na první příčku navštěvovanosti za celý rok a porazila tak i Star Wars Story!

Zdá se, že humor, který se podařilo Jiřímu Strachovi přenést na plátno v první díle Anděla Páně, si získal českého diváka. A takto vysoko nasazenou příčku se mu i druhým dílem podařilo překonat. Zřejmě nám chyběla pohádková klasika, postavená na tradičním námětu, zasazená do českých reálií, podpořená slušnou výpravou a kamerou. Právě “filmovost” odlišuje Anděla Páně od ostatních neslaných-nemastných pohádek, které jsme mohli za posledních několik let vidět v čase předvánočním na televizních obrazovkách. Přitom jednoduchý příběh o chudé krásce a zlém boháči je již trochu okoukaný, s tématem souboje nadpřirozených bytostí spojuje jedním klíčovým prvkem  – a to právě humorem. Inteligentním a vlídným.

Má Anděl Páně 2 naději, že i za 40 let se k němu budou diváci s láskou vracet? Napište nám své názory do komentářů. A pro zajímavost připomínáme malý žebříček největších stálic mezi českými pohádkami. Nejstarší “babičkou” je Pyšná princezna. Té je už 64 let!

A ještě pro ty z vás, kdo film ještě neviděli, trailer jako pozvánka:

 

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

andelpanefilmjiristrachpohadkarecenzetrojan

milan • 29. 12. 2016


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: