Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Šaty pro malou mořskou vílu inspiroval kořen

Se svými kostýmními návrhy slavila úspěchy po celém světě. Pracovala s předními režiséry, televizními a filmovými produkcemi. Ale především je to skvělá žena, plná energie a kreativních nápadů. V sérii příspěvků bychom vám rádi představili dílo i osobnost Šárky Hejnové.

 

V tom dnešním jsme se zaměřili na nezapomenutelnou filmovou pohádku Malá mořská víla. Právě umělecké ztvárnění a originální kostýmy z této české filmové pohádky na motivy H. Ch. Andersena činí klenot české kinematografie a své kouzlo neztratil ani za čtyři dekády své existence. Nahlédneme alespoň trošku pod pokličku příprav.

(vicnezprace.cz) Jak vznikl nápad s krásnými korunami obyvatel podmořského světa?

>>Ten nápad vznikl na procházce lesem. Objevila jsem vylomený strom s krásnými kořeny, které byly hodně rozvětvené. A nápad byl pomalu na světě. Použila jsem různé barevné umělé vlasy, které evokovaly moře. Vlajky – symboly pomáhaly rozlišení moci. Byla v tom určitá starobylost. A zároveň psychologie. Chtěla jsem, aby kostým působil divoce, až krutě, oproti pozemskému světu. Hlava se tak stala dominantou každé figury.

A na závěr pro vás máme jednu pozvánku. Aktuálně můžete vidět originální umělecké mozaiky Šárky Hejnové v Činoherní kavárně, Ve Smečkách 26. Otevřeno tam mívají od 17 hodin.

milan • 4. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: