Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Černoch v letáku je problém? Vítejte v Čechách

Jsme v 21. století, v zemi se vzdělaným obyvatelstvem, v parlamentní demokracii. Multikulturnost,  svoboda různých ras a vyznání patří k základním právům naší společnosti. Přesto se u nás i dnes může stát kauza, která hýbe internetovými diskusemi. Když využil jeden obchodní řetězec do letáku, ve kterém nabízí oblečení, mužského modela černé pleti. Řetězec dostává na sociálních sítích masáž urážlivých a rasistických příspěvků. sice se obhajuje, že jsme součástí Evropy, kde žijí lidé různých národností a různé barvy pleti, většina veřejnosti s ním snad i sympatizuje, přesto naráží na “hate” bariéru české blbosti.

Asi by mě to nemělo překvapovat. Mohl bych také přijít se svou troškou do mlýna. Není to tak dávno, co jeden můj klient odmítl na úvodní stránku svého časopisu umístit fotku kubánského dítěte (navíc úvodní fotku k cestopisu!) s tím, že to by vnitřním schvalováním v žádném případě neprošlo, protože Češi prostě černé děti na obálkách vidět nechtějí. A není to také tak dávno, co mi jeden lifestylový časopis odmítl otisknout sérii fotografií dětí z různých zemí světa proto, že Češi by takové číslo časopisu – podle průzkumů – nekupovali.

Nu, co už k tomu dodat. Snad jen – na našem blogu si můžeme naštěstí zveřejnit i tuto galerii z našich cest. Užijme si tedy krásu a kouzlo různorodosti.

cestovánídemokracieinternetrasismus

milan • 5. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: