Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Ohřejte se v Karibiku

Udeřily pořádné mrazy a to je čas podívat se někam do tepla. Někam, kde jsou bílé písčité pláže, průzračné moře, slyšet je jen vítr  a šplouchání vln. Ne, to není provokace, to je pozvánka ohřát se alespoň pohledem na fotografie z mých cest. Tentokrát na sever od Venezuely, na korálové ostrovy Los Roques.

Souostroví 350 korálových ostrovů se nachází v Karibském moři necelých 130 kilometrů od pobřeží Venezuely. Je chráněným územím, kde najdete korálové útesy, bohatý podmořský život, mořské ptáky a další mořské živočichy. Hlavní korálový útes se rozkládá na ploše asi 35 na 25 km. Nejvyšší hora je vysoká 130 m.n.m. – a jsou z ní krásné výhledy na okolí (pár z nich najdete také v této galerii). Hlavním ostrovem s letištěm a ubytováním pro turisty je Gran Roque. Tam můžete vyfotit kuriózní fotku, když vám na pláži přímo nad hlavou přistávají letadla!

Na souostroví se nesmí stavět vzhledem k ochraně přírody velké hotely a proto ubytování zde je formou malých penzionů. Součástí ubytování je i každodenní výlet na jeden z ostrůvků, kde vás vyloží loďka s dobře zásobenou chladničkou a vyzvedne vás až po několika hodinách. Můžete si tak připadat jako opravdoví Robinsoni – široko daleko ani živáčka. S sebou dostanete také vybavení pro šnorchlování – a pod vodou se je na co koukat.

  

 

 

cestopisdovolenakaribikmořeostrovy

milan • 6. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: