Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Grasse, město vůní (1)

Další díly seriáluGrasse, město vůní (2) >>

Francie je krásná země. Dá se tam jet v kterémkoliv ročním období a pokaždé najít něco kouzelného a nečekaného. Zkuste s námi tentokrát minout Paříž a vydat se dál na jih až k moři – na Azurové pobřeží. Až si prohlédnete Cannes a Nice, projedete se vlakem po pobřeží přes Monako až do Mentonu, zatoužíte možná po něčem méně hvězdném. Pak se zkuste vydat směrem do vnitrozemí. Zde objevíte úžasná kamenná městečka na vrcholcích kopců, kam nedosáhne žár francouzského slunce a kde se neprocházejí hvězdy.

Asi 15 kilometrů od Cannes leží městečko Grasse. Jako mnoho dalších městeček Azurového pobřeží vám nabídne úzké a strmé kamenné uličky, romantická zákoutí a zurčící kašny. Jistě si najdete chvíli nebo možná několik hodin, jsme přece ve Francii, na posezení v kavárně a odpočinek v poledním horku. K tomu je Grasse ideální. Pouze několik kilometrů od rozžhavených pláží, ale o několik set metrů výš poskytne Grasse mnohem příjemnější podnebí, než Cannes nebo Nice.

Hlavní atrakcí je katedrála z 11. století, kde najdete obrazy od Rubense a místního rodáka Jean-Honoré Fragonarda. Pravděpodobně nejstarší zachovanou stavbou je Biskupská věž z roku 1244, která byla součástí hradeb. Najdete zde také několik středověkých měšťanských domů, které měly obvykle v přízemí obchod či dílnu.

(pokračování příště)

Jak se sem dostanete:
Letadlem z Prahy do Nice
Autobusem z Nice nebo Cannes
25 minut vlakem z Nice nebo Cannes po trati Grasse – Cannes – Nice – Vintimille

Kde bydlet:
Pronájem bytu přes Airbnb
Hotely například na Booking.com, Hotels.com.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Další díly seriáluGrasse, město vůní (2) >>
cestováníFrancieGrasseNiceparfémyProvence

lenka • 11. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: