Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Trpaslík, co plní blbá přání

ČT přišla s další sérií. A zase si pohrává s češstvím. První díl byl o rasismu, když se pubertální synek hlavních hrdinů vlastním přáním změnil v černocha. A co následovalo, jste (asi) viděli sami nebo si to dokážete představit. Ostatně diskuse o českém rasismu jsou v poslední době na denním pořádku. Série střílí do advokátů, dnešní pubertální mládeže, sousedské závisti. Zdá se, že u nás je studnice podobných podkladů nevyčerpatelná.

Pro herce je v seriále dost prostoru užít si to a pobavit se. Suchánek si postavu fotra pěkně vychutnává. A stejně tak i ostatní herci. Třeba Abrhám v podobě starého tatínka – bývalého drsného právníka. V roli staré megery ze sousedství exceluje Jana Šulcová (chvíli mi trvalo jí poznat). Největší intelektuálka rodiny – s přehledem a nadhledem a spisovnou mluvou – je nejmladší členka rodiny Janička.  Pobavila mě i postavička sígra a šéfa party basketbalistů, kterou si s chutí zahrál David Šajer, DJ a náš herecký kolega z divadelního Imaginária.

Podobné série se těší značnému úspěchu u diváků. Kosmo byl po dlouhé době opravdu povedený sarkastický kousek, postavený v podstatě na politické satiře. Sledovali ho sice především diváci s vysokoškolským vzděláním, bylo jich ale dost – téměř půl milionu zasedlo ke každému dílu. Bude Trpaslík taky tak úspěšný? Máme za sebou dva díly a před sebou ještě tři přání, co obrátí věci naruby. Formou a obsahem zdá se cílí na širší masy, než intelektuální Kosmo, tak tomu snad bude odpovídat i sledovanost.

Tak dobrou zábavu. A jaké jedno přání byste měli vy? Taky vás to už napadlo? Pište do komentářů!

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

recenzeseriáltelevizetrpaslík

milan • 12. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: