Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Grasse, město vůní (3)

Další díly seriálu<< Grasse, město vůní (2)

Pro fanoušky vůní je tu i rozsáhlé před několika lety zmodernizované a rozšířené Mezinárodní muzeum parfémů, kde si můžete prohlédnout všechno možné i nemožné související s parfémy a historií města. Můžete si zde také očichat různé složky parfémů a objevit spoustu tajemství umění jejich výroby, která se táhne až 5000 let do minulosti.

Expozice muzea se zaměřuje na tři poslání vůně v historii. Komunikaci, léčení a svádění. V dávných dobách užívali lidé vůně především ke komunikaci s bohy. Dnes jsou silným nástrojem marketingu a propagace. Ve středověku byly objeveny léčebné účinky vonných bylin a koření a vznikly tak základy dnešní aromaterapie. Od 17. století se parfém stal nástrojem svádění, kterým je dodnes. Dnešní parfémy jsou produktem i prostředkem propagačních kampaní.

Jestli vás parfémy okouzlily a máte dost času, stojí za to poohlédnout se po kurzu jejich výroby. Za pár desítek euro strávíte opravdu zajímavý den a třeba vymyslíte nový hit. Nebo aspoň něco opravdu originálního. Dvouhodinový workshop pořádá parfumerie Galimard. Jejich „nos“ vám vysvětlí, z čeho se správný parfém skládá. Očicháte si více než 127 základních „not“ a projdete zkoušou, která určí, jak citlivý máte čich. A nakonec si můžete míchat po svém. Podobný workshop můžete vyzkoušet i u třetího výrobce, který nabízí prohlídku – firmy Molinard.

V květnu Grasse každoročně láká na mezinárodní výstavu růží Expo Rose. Tato akce město promění na růžový záhon. Katedrála i další památky jsou ozdobeny desetitisíci kytic, které vydávají omamnou vůni.

V srpnu se v Grasse koná již od roku 1946 tradiční Fete du Jasmin, Jasmínová slavnost. Alegorické vozy, průvody, ohňostroj a spousta doprovodných akcí. To všechno ozdobené stovkami tisíc květin, jejichž vůně vás v horkém vzduchu Azurového pobřeží omámí.

Jak se sem dostanete:
Letadlem z Prahy do Nice
Autobusem z Nice nebo Cannes
25 minut vlakem z Nice nebo Cannes po trati Grasse – Cannes – Nice – Vintimille

Kde bydlet:
Pronájem bytu přes Airbnb
Hotely například na Booking.com, Hotels.com.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Další díly seriálu<< Grasse, město vůní (2)
cestováníFrancieGrasseparfémyProvencetipy na cesty

lenka • 17. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: