Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Trpaslíkovi dochází dech (a vtipy)

Nová série Trpaslík, kterou nasadila Česká televize, vypadala docela slibně. První dva díly sice jasně naznačily, že nebudou zatěžovat ničí intelekt a pohrávat si budou spíše s jednoduchými vtípky a narážkami na české maloměšťáctví (od rasismu, přes sousedskou závist, po tendence k podvádění, úplatkům a pomlouvání sousedů). A bylo to i docela vtipné.

Třetí díl ale jel ve stejném rytmu, podobajícím se flašinetu. Trochu přihlouplé vtípky a slovní návodnost pro případ, že by hloupý divák náhodou nechápal a že matka Staňková si přála být neodolatelná (tak po ní všichni šílí), v černocha proměněný mladý Staněk ve škole naráží na pozitivní diskriminaci (“ty se učit nemusíš, ty seš černej”) a advokátův asistent nám asi třikrát za sebou vysvětlí, že se mu nic nedaří a na co sáhne, pokazí.

Jak na kontě série přibývají díly, vtípkům dochází dech a přestávají být k smíchu. Je škoda, že slibně nastavené téma tvrdošíjně cílí na široké masy. Na škodu je mu značná povrchnost, která se lacině podbízí jen drsností vtípků, které ze všech postav dělají karikatury. A sledovanosti to, zdá se, prospívá. Už první díl vidělo přes milion diváků! Dvojice Prušinovský-Kolečko tedy udeřili průměrného českého diváka na hlavičku (vzpomněl jsem si v souvislosti s tím na diskusi o velké návštěvnosti filmů Babovřesky).

Jak se líbí vám? Pište do zpráv.

(Náš první pohled na seriál najdete ZDE).

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

 

recenzetelevizetrapaslík

milan • 17. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: