Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Monika Pavlíčková (porotkyně)

Projekt e-moc-e se rozjel do svého 11. ročníku. Umělci se přihlašují a mohou vyhrát řadu zajímavých výstav a účast na komponovaných večerech hudby a poezie (např. v Jindřišské věži či v divadle Mana). V dvacetičlenné porotě, která vybírá ty nejlepší umělce, zasedají každý rok výrazné osobnosti české kultury. Každé z nich jsme za vás položili 6 otázek a postupně vám je budeme představovat.

Monika Pavlíčková

Celý svůj profesní život se zabývá marketingem, který dnes i vyučuje. Snaží se a vždycky se snažila, aby mezi všemi moderními procesy a technologiemi nezapadaly lidské vztahy, které považuje za nesmírně důležité. Proto se pořád snaží učit hlavně od moudrých lidí. Jejím velkým koníčkem je psaní. Vydala tři knížky a v současné době se kromě jiného věnuje i psaní scénářů. Poezie pro Moniku vždy byla tím, k čemu se utíká, když jí je nejvíc smutno nebo nejvíc veselo. Získala nejvyšší ocenění prezidenta ČR LadyPro v roce 2003.

  1. Proč ses rozhodla podporovat umělce v rámci projektu e-moc-e a stát se porotkyní?

No, byla jsem o roli porotce požádána a já jí s pokorou přijala. Nevím, zda vůbec můžeme mluvit o podpoře, ale snažím se v rámci svých možností. Je to pro mne velká čest a zároveň zodpovědnost. Vím, jak je těžké se prosadit a proto je asi největší podporou jakákoliv publicita, které se autorům může dostat.

  1. Bývá pro tebe těžké vybrat z přihlášených umělců ty nejlepší? Nebo míváš hned “čich” na vítěze?

Upřímně řečeno vnímání poezie je velmi subjektivní, snažím se tedy o co největší nadhled kterého jsem schopna  a výběr je vždy delším procesem. Všechny básně si čtu nahlas a teprve potom dávám doporučení.

  1. Byl za historii tvého porotcování mezi soutěžícími nějaký konkrétní talent, který ti utkvěl v paměti? A čím?

V mých očích jsou básníci tak trošku “rozervané osobnosti” a vždycky je pro mě úžasným překvapením se s autory setkat osobně, což probíhá až na vyhlášení. Z tohoto pohledu mi velmi utkvěla paní Eliška Peroutková, noblesní a milá dáma. Její básně jsou takovým milým pohlazením.

  1. Čím teď aktuálně nejvíc žiješ? 

Aktuálně jde do kin film Roberta Zemeckise Spojenci, na kterém naše studio odvedlo velký kus skvělé práce. Takže se snažím, aby se o tom dozvědělo co nejvíc lidí.

  1. Na kterou svou stopu v české či světové kultuře jsi nejvíce pyšná?

Možná to někoho překvapí, ale nejčastěji se v hovorech i myšlenkách dostávám ke své první knížce. Vyšla sice už v roce 2003, (Taky jsem si myslel, že jsem úspěšnej manažer, nakladatelství Management press) ale protože je o společenském chování je tak nějak pořád nejvíc aktuální. Když tak občas vidím kolem sebe jak se lidé k sobě chovají, bývá mi smutno.

6. Co bys popřála soutěžícím v letošním ročníku projektu e-moc-e?

Pro umělce všech kategorií je vždycky nejdůležitější publikum. Takže všem přeji, aby se jejich dílo co nejvíce líbilo a všichni ho chtěli mít doma, ať už v podobě obrazu, fotky, knihy nebo CDčka.

Umělci, přihlašovat se můžete ZDE nejpozději do konce března.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

celebritye-moc-ekulturarozhovor

milan • 26. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: