Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Nový Miloš Forman je žena?

V kině Atlas proběhla nedávno premiérová projekce krátkého filmu “Kdo je kdo v mykologii”. A že může být takový film, ve kterém vlastně hrají hlavní roli oživlé plísně, napínavou zábavou a pastvou pro oči, o tom vás přesvědčí autorka a režisérka v jedné osobě, Marie Dvořáková. Ta je velkým talentem a příslibem pro budoucí mezinárodní kinematografii. Režii začala studovat na pražské FAMU, nakonec ale dostala příležitost za velkou louží. Dokončila studia v New Yorku a tam také vznikl námět na absolventský film o plísních. Pracoval na něm velký česko-americký štáb po dobu několika let. Výsledek stojí za to.

A o čem vlastně ten zmiňovaný fiml je? Třeba o tom, že jedné noci se hlavní hrdina připlete do jakési mykologické fantazie, ve které ožívají nejen vědci ze zaprášených knih v polorozpadlé knihovně, ale také samotné plísně na zdi. Děj má spád, humor a specifické kouzlo. I z tak minimalistického příběhu lze vykouzlit dobrým scénářem pořádnou akci. K vizuální stránce přispěly zajímavé triky i náročná postprodukce. A nelze nezmínit faktor klíčový – zahrají si zde opravdové plísně, jejichž časosběr zabral pěknou řádku měsíců!

“Plísňový film” nyní vyráží na cestu za slávou na prestižní filmové festivaly. Tak jemu i autorce držíme palce a už se těšíme na další filmové počiny. Oni už na Oscarech dlouho nemuseli bojovat s výslovností českého “ř” a možná bude muset Maruška vysvětlovat, jestli není potomkem toho slavného Dvoržaka.

Plísním zdar!

Krátký film o filmu si můžete prohlédnout zde:

http://mycologyfilm.com/videos.html

 

Fotografie: www.mycologyfilm.com

filmnovinkyrežie

milan • 2. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: