Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Putování za Sandokanem (1.)

Další díly seriáluPutování za Sandokanem (2.) >>

(Cestopis Malajsie – část první)

Když jsem za chladných zimních večerů v Praze putoval prstem po mapě světa a přemýšlel, kam se vydat na dovolenou, v hlavě jsem měl několik základních kritérií. Musí to být za exotikou (konečně pryč z Evropy), ideálně v červenci a do oblasti, kde v tu dobu nepadají z nebe tuny monsunové vody.
Když tak sledujete tu naši zemičku, zjistíte, že tyto mantinely vám moc zemí na výběr nedávají. Nakonec se ale přeci jen objevila destinace, která splňovala všechny moje představy ideální dovolené. MALAJSIE. Země, která nabízí vše, co si pod slovem exotika můžete představit. Deštné pralesy, krásné písčité pláže a malé ostrůvky, korálové útesy s barevným rybím světem, moderní a barevná města, směsici kultur a náboženství – od islámu, přes hinduismus až po buddhismus, zelené čajové plantáže, bažinatá jezera, výborné jídlo několika národů, spoustu tropického ovoce, vůní a barev, relativně suché podnebí i v době našeho léta, velmi příjemné ceny (nižší než doma v Čechách).

Pokud si přejete letět hodně daleko a za dobrodružstvím, Malajsie vás rozhodně uspokojí. Už těch 11 hodin v letadle, kdy ukrajujete pomalu 9 000 km mezi Prahou a Kuala Lumpurem (hlavní město Malajsie), vám jasně napoví, že nejedete na pár dní k českému rybníku.

My letěli se Singapore airlines. Rychlostí okolo 900 km/h. Posunete se tak o 7 časových pásem dopředu (díky letnímu času hodinky přeřídíte o 6 hodin). Samotný let už může zavánět exotikou. Když jsme ve Frankfurtu přestupovali z šedého a smutného letadla Lufthansy (kde jsou služby sice profesionální, ale tak trochu německy studené) a u nástupu na palubu obřího Boeingu 747 nás vítala krásná singapurská letuška v pestrých fialových batikovaných šatech, uvědomil jsem si, že vstupujeme do jiného světa. Tu spoustu hodin na palubě vám všechny ty krásky ze Singapuru zpestřují neúnavnými úsměvy, výborným jídlem a také dobře zásobeným barem. Jako na všech dálkových letech můžete sledovat nejnovější filmy na své vlastní obrazovce nebo si třeba poslechnout výběr z hudebních CD. Když se s nimi po mezipřistání v Singapuru loučíte, letušky jsou stále svěží a usměvavé, jako by ani neběhaly celou noc v úzkých uličkách letadla. I v tom je kus pověstné asijské pracovitosti a skromnosti. Pak vstoupíte do klimatizované haly letiště, uděláte pár kroků k letištní bráně… a vykročíte do tolik očekávané prádelny.

(pokračování příště)

Jak se sem dostanete:
Letadlem

Kde bydlet:
Pronájem bytu přes Airbnb
Hotely například na Booking.com, Hotels.com.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Další díly seriáluPutování za Sandokanem (2.) >>
čajovníkcestovánícestovatelexotikamalajsiemuslimsingapurtravelblog

milan • 3. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: