Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Barevné ponožky – trend či faux pas?

Když jsem si před pár lety vzal k neformálnímu obleku pár výrazně barevných ponožek (pravda, duhové proužky, které vykukovaly ze šedých kalhot asi působily trochu výrazně), posbíral jsem vedle obdivného souhlasu také řadu udivených komentářů – a v tom lepším případě – posměšků. Už tehdy byly sice v módě, ale u nás si teprve pomalu klestily cestu do pánských šuplíků, mezi šedé, černé a modré konzervativní příbuzné. Ani dnes je ale řada lidí nechápe a neakceptuje. Barevné ponožky podle etikety do klasické obuvi stále nepatří.

Velkou službu jim nedávno udělala oblíbená TV show „Star dance“, kde si jeden z účastníků tak dlouho svoje barvičky na ponožkách prosazoval, až se k tomu musel „postavit“ čelem i moderátor pořadu Marek Eben. Barevné ponožky už ale dávno nejsou jakýmsi alternativním experimentem. Jsou běžnou součástí šatníků – i když k jejich zařazení je třeba trochu větší odvahy.

Bonton vám stále radí – „Barva ponožek musí ladit s barvou kalhot“. To je ale v praxi dost velká nuda. Pokud tedy nejdete na gala večer na francouzské ambasádě, dopřejte svému outfitu trochu té radosti a originality – alespoň díky barvám na vašich ponožkách. I když – já si i na ambasádu barevné ponožky vzal a docela mě potěšilo, že jsem zdaleka nebyl jediný přítomný, kterému ze společenských bot vykukovaly barvičky. Beztak se předvedou v plné parádě až ve chvíli, kdy si sednete J Pravda ale je, že k černému smokingu by se asi úplně nehodily.

Suma sumárum – barevné ponožky jsou in. Když už do takového dobrodružství půjdete, dávejte si pozor na mnohem zásadnější faux pas – okopané či špinavé boty. To se v dobré společnosti neodpouští.

(Inspirační foto u článku pochází z kolekce Happy Socks).

módaoblékáníponožkystyl

milan • 9. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: