Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Čokoláda na Valentýna může ublížit vašemu mazlíčkovi

Dostala vás také marketingová masáž kolem blížícího se Valnetýna? Jak jsme psali v nedávném článku, tenhle svátek nemá romantické základy, ale vymyslela ho krachující firma na vánoční pohledy, které pomohl přežít. Dodnes všichni houfně utrácíme za dárečky pro naše blízké. Mezi nimi jsou také domácí mazlíčci. Máme tady ale doporučení veterinární kliniky Vethope. Pozor na čokoládu!

Čokoláda je pro psy i kočky velmi toxická. Obsahuje theobromin, což je kofeinu podobná látka. Theobromin je pro zvířata nebezpečný, protože se v jejich organismu vylučuje velmi pomalu, a tak má dostatek času v něm působit. V těle zvířete theobromin ovlivňuje látku adenosin, která reguluje srdeční rytmus. Jakmile theobromin začne působit na adenosin, dojde k poruchám srdečního rytmu, které mohou být i smrtelné.

Čím více čokolády zvíře pozře, tím větší množství theobrominu se do jeho těla dostane. Nejnebezpečnější je čokoláda na vaření a produkty s vysokým obsahem kakaa. Naopak nejméně nebezpečná je bílá čokoláda, která neobsahuje žádné nebo jen minimální množství kakaa.

Pozor tedy i na nechtěné pozření čokolády Vaším psem nebo kočkou. Právě v období Valentýna, Velikonoc a Vánoc se s výskytem otravy zvířat čokoládou setkáváme nejčastěji.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

milan • 13. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: