Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Plastická chirurgie pro kočku (Báru)

Plastická chirurgie neslouží jen zkrášlování a omlazování lidí. Může také pomoci domácím mazlíčkům. Jeden takový případ jsme sledovali na veterinární klinice Vethope. A tady je vyprávění jako ze seriálu Chirurgové.

Bára je čtyřletá kastrovaná kočka plemena Mainská mývalí kočka. Většinu dne tráví venku a domů se vrací na noc. Je očkovaná a pravidelně ošetřovaná proti parazitům.

Majitelé vyhledali veterinární ošetření na klinice z důvodu nechutenství a nestandardního chování. Bára vyhledávala tmavé kouty, skrývala se do rohů a byla apatická. V oblasti pravého lokte byla citlivá na dotek. Dále jí byl diagnostikován zánět slinivky, žloutenka a horečka. Tyto projevy byly důsledkem systémové zánětlivé reakce na zranění způsobené pokousáním Báry jiným zvířetem v oblasti pravého lokte. Zde došlo k neohraničenému bakteriálnímu zánětu, který se nekontrolovaně šířil měkkými tkáněmi pravého předloktí.

Končetina byla v oblasti loketního kloubu oteklá, zarudlá a znatelně teplejší než její zbylá část a mohla by ji hrozit dokonce amputace. Bára proto vyžadovala intenzivní léčbu spojenou s hospitalizací.

V oblasti rány na lokti a pravém předloktí postupně docházelo k odumírání kůže a proto se veterinář rozhodl chirurgicky loket rekonstruovat pomocí kožního štěpu.

A šťastný konec na závěr: Díky včasné diagnostice, vynikající spolupráci majitelů a dodržování léčebného plánu se podařilo přední tlapku Báry plně vyléčit.

milan | Víc než práce

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

 

milan • 15. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: