Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Své finance si řídíme přes telefon

To, že jsou Češi chytré hlavičky, je známo a odráží se to také na úspěchu startupů (neboli začínajících malých firem v rukou soukromých vlastníků, které čekají na rozvoj a investice). Řada z nich uspěla v globální konkurenci. Jedním z nich je také firma BudgetBakers. Její příběh úspěchu a zároveň úspěšná aplikace, kterou nabízejí, stojí za zmínku.

Českou mobilní aplikaci pro správu osobních financí Wallet, tak se aplikace od BudgetBakers jmenuje, si za pět let její existence stáhlo již více než 1,5 milionu uživatelů. Nejvíce jí přitom používají obyvatelé USA – odtamtud je přes 17 % uživatelů. Na druhém místě se umístili Češi (5,8 %), následovaní obyvateli Velké Británie a Indie.

Jan Muller, zakladatel BudgetBakers uvedl: „Když jsem v roce 2011 začal programovat Wallet, vlastně jsem jen potřeboval vyřešit svoji potřebu zobrazovat si v telefonu vývoj zůstatku na účtě a taky jsem se chtěl naučit vytvářet aplikace pro tehdy nový a rychle rostoucí systém pro mobilní zařízení – Android. Dnes se ukazuje, že to bylo velice šťastné rozhodnutí a toto štěstí mne celou dobu existence aplikace provází.“

Aplikaci si dosud stáhlo přes 1,5 milionů uživatelů a aktivně ji využívá více než 160 000 majitelů mobilních telefonů. Wallet má dlouhodobě vysoké hodnocení – 4,4 z 5 možných hvězd v Google Play. Tržby rostou o 20 % měsíčně.

Pro koho je tedy nyní aplikace nejvíce zajímavá? Globálně jsou to lidé, kteří žijí “single”, ve větších městech, mají vysokoškolské vzdělání a pracují v manažerských pozicích. O své finance se nejvíce starají lidé od 18 do 35 let.  Zhruba 50 % uživatelů jsou muži.

Pokud tedy chcete sofistikovaně řídit svoje finance a dostat výdaje pod kontrolu, koukněte na www.budgetbakers.com.

milan | Víc než práce

milan • 19. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: