Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Anglická kvalita veterinární léčby v Praze (rozhovor)

Veterinární klinika Vethope se zaměřuje na prevenci a léčbu onemocnění malých zvířat, především psů, koček a drobných savců. S jejím majitelem MVDr. Markem Galbincem jsme si proto povídali o tom, co nyní klienti očekávají od veterinární péče. Stal se členem britské komory veterinářů a řadu let žil v zahraničí. Zajímalo nás tedy, jaké jsou hlavní trendy v léčbě mazlíčků.

Pane doktore, vy jste pracoval jako veterinární lékař ve Velké Británii, a tak můžete srovnat úroveň veterinární péče tam a v Česku.

Možnosti diagnostiky a léčby jsou srovnatelné s humánní medicínou, to platí jak pro Českou republiku, tak pro Velkou Británii. Největším omezením často nejsou nedostatečné možnosti veterinární medicíny, ale finanční možnosti majitele zvířete. Ve Velké Británii je velmi dobře propracovaná síť pojištění domácích zvířat, což umožňuje veterinárnímu lékaři dělat mnohdy velice nákladnou diagnostiku či léčbu. V Česku se s pojišťováním zvířat již také začíná. V Británii existují tzv. akreditované praxe, které musí splňovat určité standardy veterinární péče, pravidelně kontrolované dozorčím orgánem. Tyto standardy mají za úkol podporovat a udržovat vysokou kvalitu poskytované veterinární péče. Po svém návratu do České republiky jsem se proto rozhodl stejně vysoký standard veterinární péče nabízet i zdejším klientům.

Co tedy Vethope nabízí?

Vysoký standard poskytované péče začíná už při příchodu klientů a jejich zvířecích mazlíčků na naší recepci. Přátelské přivítání je pro klienty velmi důležité. Každého pacienta po příchodu zvážíme, jelikož pravidelný monitoring tělesné hmotnosti považujeme za velmi důležitou součást klinického vyšetření. Velké psy vážíme na pacientské váze umístěné hned vedle recepce. Menší pacienty vážíme a ošetřujeme na elektronicky ovládaném stole se zabudovanou pacientskou váhou.

Z recepce klienti přicházejí do ordinace. Co je čeká tam?

V ordinaci máme vše potřebné pro základní klinické vyšetření, vakcinaci, či drobná ošetření. Složitější vyšetření či zákroky provádíme v oddělených prostorech na to zvláště určených.

Dentální zákroky a hygiena zubů je důležitá u lidí. Jak je tomu u zvířat?

Především u starších zvířat je pravidelná kontrola chrupu velmi důležitá. K vyšetření zubů standardně používáme dentální rentgen s digitalizací snímků. Na čištění zubů, odstraňování zubního kamene a složitější zubní ošetření máme moderní šetrnou zubní jednotku Profident Lumos vybavenou zubním ultrazvukem a vysoko- i nízko- rychlostní zubní vrtačkou s LED osvětlením. Pro větší bezpečí pacienta ošetření provádíme na speciálně nakloněném zubolékařském stole v odděleném prostoru na toto zvlášť určeném.

Ne každé veterinární pracoviště má oddělený operační sál. Jak je to u vás ve Vethope? 

Vrcholem každé špičkové veterinární kliniky je operační sál. Náš je sterilní, a proto do něho můžeme vstoupit pouze v chirurgickém oblečení a obuvi. Operace v něm provádíme v celkové inhalační anestezii s využitím monitoru životních funkcí. Každý pacient je standardně napojen na EKG. Dále monitorujeme saturaci organizmu kyslíkem, výdechový CO2, pulz a v indikovaných případech i tělesnou teplotu. Cílem je, abychom pacienta měli pod kontrolou během celého operačního zákroku. V průběhu úkonu pacient dostává infuze infuzomatem, abychom zajistili cirkulaci tělních tekutin. Pro léky vyžadující precizní dávkování máme k dispozici i lineární dávkovač.

Velkým trendem ve veterinární péči je prevence. Tedy aby k vám vlastně nemuseli chodit moc často.

Prevence je v humánní i veterinární zdravotní péči naprosto zásadní. Ve Vethope věříme v prevenci. Jsme přesvědčeni, že díky preventivním programům můžeme onemocnění předcházet, nebo jej včas odhalit a tím efektivněji pak pacienta léčit. Klientům proto nabízíme celou řadu preventivních programů zaměřených na dlouhodobé udržování a případné zvyšování kondice čtyřnohých zvířecích přátel.

Vy těch preventivních programů máte více. Můžete je v krátkosti popsat?

Preventivní prohlídku doporučujeme alespoň jedenkrát ročně, protože pomáhá diagnostikovat nemoci v raném stádiu. Preventivní programy Vethope jsou rozděleny do čtyř oblastí. Každý z nich je sestaven tak, aby majitelům pomohl včas odhalit zdravotní problém, který není viditelný. Navíc preventivní balíčky jsou až o 30 % cenově zvýhodněné oproti běžným cenám za jednotlivé úkony.

První program s názvem Úspěšný start zahrnuje základní vakcinaci, odblešení a odčervení, mikročip a řadu dalších výhod pro štěňata a koťata.

Vakcinace na celý život je preventivní program, v rámci kterého získá klient za jednorázovou cenu každoroční vakcinaci a pravidelnou zdravotní prohlídku po celý život domácího zvířecího mazlíčka.

Třetím programem je Komplexní péče pro dospělé psy a kočky, který zahrnuje klinické vyšetření zvířete, vyšetření krve a moči, stříhání drápků. Tento program je určen pro dospělá zvířata.

Posledním, podle mě velmi důležitým programem, je Preventivní péče pro starší psy a kočky. Tento program je naprosto zásadní pro sledování zdravotního stavu starších domácích zvířat. Zahrnuje klinické vyšetření, rozbor krve a moči, rentgen hrudníku, stanovení hladiny hormonu štítné žlázy, stříhání drápků a navíc i 20% slevu na zubní ošetření.

Díky za rozhovor.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

milan • 21. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: