Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Maledivy pro skoro každého 1

Další díly seriáluMaledivy pro skoro každého 2 >>

Maledivy jsou synonymem luxusní dovolené. Každý si představí hotely pro milionáře plné luxusu a pak tajemný zbytek země, kam má cizí turista vstup zakázán. Od roku 2010 se však hodně změnilo. V tom roce padl zákaz pobytu turistů mimo luxusní ostrovní resorty a na Maledivách začala kvést neorganizovaná turistika. Úmyslně nepíšu levná, protože i když dovolenou na Maledivách v místním hotýlku nebo spíš penzionu, pořídíte mnohem levněji než v resortu, s cenami v nijak vzdáleném Thajsku, Indii či na Srí Lance se rozhodně nedá srovnávat.

My jsme vyrazili v listopadu vlastně náhodou – objevila se nabídka levných letenek, měli jsme týden a kousek času… byl čas splnit si dětský sen. Cestovat na Maledivy můžete s několika aerolinkami, které se poslední dobou přetahují o ceny a ty tak v akcích klesají až k 10 tisícům. My jsme letěli přes Istanbul. Nabízí se ale i cesta přes Dubaj nebo Moskvu.

Plánovat pobyt na Maledivách s sebou nese několik komplikací. První, která se nás dotkla, je to, že v pátek nefunguje státní doprava. Pokud tedy chcete v pátek cestovat mezi ostrovy, musíte si připlatit za soukromé letadlo či motorový člun. A připlatíte si opravdu hodně – státní lodě vás převezou za několik dolarů, motorový člun bude stát několik desítek a letadla už jsou na stovkách.

Druhý problém je najít ubytování. Naštěstí díky internetu (Airbnb, Booking.com) je snadné tento problém vyřešit. Při hledání jsme narazili na třetí problém, který opět souvisí s dopravou. Pokud nechcete platit několik desítek až stovek dolarů za dopravu, musíte vybírat ubytování podle toho, kam a kdy jezdí státní lodě.

My jsme proto nakonec vybrali ostrov Thodoo, na který bylo možné odjet ve stejný den, kdy jsme dorazili do Malé. Z něj jsme se po pár dnech přesunuli na „okresní“ ostrov Rashdoo a odtud pak zpátky do Malé a na letiště. Bohužel i zpáteční cesta nám vyšla na pátek, takže účet za motorový člun, na kterém jsme jeli sami, nám značně zvýšil výdaje. Hodinová cesta při západu slunce nádherným oceánem ale za ty peníze rozhodně stála.

Jak se sem dostanete:
Letadlem

Kde bydlet:
Pronájem bytu přes Airbnb
Hotely například na Booking.com, Hotels.com.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Další díly seriáluMaledivy pro skoro každého 2 >>

lenka • 23. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: