Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Maledivy pro skoro každého 3

Další díly seriálu<< Maledivy pro skoro každého 2Maledivy pro skoro každého 4 >>

Co na Maledivách nejspíš nenajdete, jsou kavárny a restaurace. Na každém ostrově sice je alespoň jedna malá kavárnička, kam místní chodí na odpolední čaj, ale nečekejte žádné kulinářské orgie. Místní jídlo je hodně ovlivněné indickou kuchyní. Obvykle se jí rybí kari s rýží. Ryba je ale vždycky čerstvá. Jí se rukama. Z toho důvodu dává smysl zaplatit si jídlo v penziónu – větší nabídku restaurací najdete jenom na větších ostrovech, kde je hodně turistů – a na takové stejně nechcete. Navíc máte mnohem větší šanci ochutnat opravdu domácí stravu. Vaří obvykle paní domácí. Ochutnejte také místní snídani. Mashuni je směs ryby (obvykle místního druhu tuňáka) s kokosem, okořeněná chilli a ochucená limetkou. Jí se s chlebovou plackou a je vynikající.

Určitě si taky nenechte ujít rozhovory s místními. Všichni jsou velice milí a obvykle není problém domluvit se anglicky – učí se povinně už od základní školy. Popovídali jsme si o politice, vodě, zemědělství a samozřejmě o jídle. Ochutnali jsme oblíbenou polévku našeho průvodce a majitele ubytování Farisse – byla vynikající – rybí vývar, ochucený limetkou. Seznámili jsme se s jeho bratry a prohlédli si fotky jeho ženy, která pracuje jako policistka v Malé, a syna.

Vyprávěl nám o své matce, učitelce, i o tom, jak funguje místní samospráva na každém ostrově, nebo o tom, jak chodí hrát volejbal. Dozvěděli jsme se i to, že jeho bratr pracuje v jednom z luxusních resortů a to byl vlastně důvod, proč se rozhodli přeměnit starý dům po rodičích na penzion. Co jsme si netroufli se zeptat, bylo to, proč trvají na tom, že nás musí pořád někdo doprovázet. Nechtěli jsme ho urazit, ale šnorchlování na pláži obvykle zvládáme bez doprovodu. Naše teorie je, že se snaží nabízet turistům stejné služby a zacházení, jaké jsou běžné v rezortech a turista baťůžkář je pro ně zjev stále ještě celkem neznámý.

Jak se sem dostanete:
Letadlem

Kde bydlet:
Pronájem bytu přes Airbnb
Hotely například na Booking.com, Hotels.com.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Další díly seriálu<< Maledivy pro skoro každého 2Maledivy pro skoro každého 4 >>

lenka • 25. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: