Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Maledivy pro skoro každého 4

Další díly seriálu<< Maledivy pro skoro každého 3

Na Maledivách můžete platit místní měnou, ale v podstatě všude přijímají i dolary. Na co si musíte dát pozor, je nedostatek bankomatů. Je jistější předpokládat, že na ostrovech mimo Malé žádné nenajdete a vzít si dost hotovosti. Maledivy jsou ale velice bezpečné, takže se nemusíte bát, že by vám peníze někdo ukradl.

Nakupovat můžete obvyklé suvenýry – trička, lastury, obrázky s mořským světem. Stojí za to požádat o pomoc a navštívit místní krámek, kde koupíte zdejší kari, nebo místní kokosovou tyčinku. Tu jsme ovšem domů nedovezli – stejně byla lepší čerstvá.

Co tu rozhodně nekoupíte, a co se nesmí ani dovážet, je alkohol. Pokud budete chtít slavit, budete se muset spokojit s šumivou limonádou nebo čajem. Druhá možnost je zaplatit vstup na některý ostrov s resortem, na těch zákaz neplatí. Když budete mít chvíli čas na letišti před odbavením, můžete v levém roku haly najít přepážku, kde se před odletem vrací zabavený alkohol a počítat, kolik turistů tenhle příkaz nesplnilo.

A kolik utratíte? To bude záviset na tom, jestli vám stačí leže na pláži, pak si vystačíte s cenou za ubytování, která začíná na 50 USD za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Pokud ale budete chtít vyzkoušet všechny nabídky, počítejte alespoň s dalšími 50 USD na osobu a den. A určitě si nenechte ujít let hydroplánem, sice vás přijde na cca 200 USD (může to být mnohem víc, záleží na vzdálenosti od Malé), ale pohled na atoly stojí rozhodně za to.

Když vám před odletem zbyde ještě trochu času, projděte se po Malé. Město není moc zajímavé, ale najdete v něm spoustu restaurací, můžete se ještě naposledy vykoupat na pláži s výhledem na odlétající letadla a zkusit utratit poslední peníze na místní tržnici.

Pak už jenom nastoupíte na loď, která vás odveze na uměle vybudovaný ostrov Hulhulé, kde je letiště a vaše dovolená v ráji je u konce.

pokud k rezervaci použijete odkazy z této stránky, přispějete naší partnerské organizaci E-MOC-E, která podporuje umělce, jejich tvorbu a prezentaci.

Další díly seriálu<< Maledivy pro skoro každého 3

lenka • 26. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: