Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Na Zámku Žďár strašilo!

Právě jsme se vrátili z víkendového pobytu na Zámku Žďár. Na Vysočině sice ještě leží zbytky sněhu a večer tam teploty klesly ke 2 stupňům C, přesto tam vládla dobrá nálada a krásné slunečné počasí. Přes den jsme potkávali návštěvníky, kteří se přijeli podívat na tamní multimediální muzeum “nové generace” – tedy moderní a zážitkovou expozici o historii baroka a cisterciáckých mnichů. Někteří návštěvníci vydrželi bloumat expozicí až 4 hodiny – a stále bylo na co se dívat.

Když se ale začalo okolo čtvrté hodiny pomalu stmívat, na prvním nádvoří jsme narazili na tajemnou postavu v černé kápi, která měla přes rameno kosu. Vedle sloupu se sochou sv. Marie ležela černá rakev a hořely tam louče. Tohle divadlo pod širým nebem – a také v krásných a magických interiérech zámku – bylo připraveno pro rodiny s dětmi. Noční zážitková prohlídka s baterkou v ruce, kdy návštěvníci plnili sérii úkolů a podívali se do míst, kam se rozhodně v noci a za tmy obvykle nedostanou, přilákala podle organizátorů kolem 800 lidí. Přidali jsme se také k této zajímavé prohlídce a ponořili jsme se do tmy spolu s ostatními. Tak jsme mohli potkat opata Vejvodu pod krásnou freskovou klenbou nebo mnicha na nádvoří před sádkami. V tomto článku vám přinášíme pouze několik málo fotografií, ale těšte se, připravujeme pro vás i video-blog přímo z prohlídky a o tom, co jsme během ní zažili.

Jaro je tu a pokud o víkendech přemýšlíte, kam se vydat na výlet, Zámek Žďár je tím pravým místem – s krásnou přírodou kolem a místo plné historie.

barokocestovánícisterciátihistoriemuzeumzámek

milan • 26. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: