Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

1

Hermiona…a zvíře

Tak tentorkát jen stručně. Víc si to totiž asi ani nezaslouží. Docela mě zajímalo, jak nová – americká verze – převede na plátna další, novou a snad i lepší verzi klasiky Kráska a zvíře. Premiéře předcházelo mnoho vtipů a připomínek na to, jak Hermiona (jejíž představitelka hraje hlavní roli “krásky”) utekla z Bradavic. No, ona z nich nakonec zas tak moc neutekla 🙂

Nejdřív to pozitivní:

Vizuálně to bylo pěkné. Herecky taky. Bylo to barevné, velké, hodně ….3D. A milá byla scéna, kdy se “věci” mění v reálné postavy, tak třeba z paní Konvičkové se stala kouzelná Ema Thompson.

Tak a to je k pozitivům asi tak vše. Nyní to horší:

Film mi přišel příšerně dlouhý. A to asi proto, že byl nudný. Při první písničce jsem se chlácholil, že třeba jich tam třeba bude pomálu. Při třetí už jsem se ale začal ošívat v sedačce. Dlouhé, nudné písně plné patosu, které film natahovaly jak žvýkačku. Nu což, alespoň si člověk mohl podumat nad tím, co si dá po filmu k večeři.

V porovnání s poslednou francouzskou verzí filmu, která měla šarm, výtvarnou eleganci a napětí po celou dobu, se tato americká bohužel srovnává jen těžko. Je přeplácaná, postprodukce se snaží vytěžit efekty na maximu, což je jen na škodu věci. Např. “revuální” scéna hostiny, kterou krásce připravují oživlé věci a rekvizity zámku, je tak předimenzovaná, že mi z toho přecházely oči. A proč ta poznámka o Hermioně? Dost často nás pobíhání po schodištích zámku a koukání do čarodějných knih rozesmálo, připomínalo totiž dost Harryho Pottera.

Ema Watson je dobrá, je půvabná, ale neodpustím si jedno rýpnutí. Když už je film tak strašně přebarvený a přetrikovaný, nemohli maskéři alespoň lépe zapracovat na make-upu hlavní hrdinky? Většinu filmu se jí vraští čelo do hromady vrásek a přišlo mi, že tam snad jsou k rozeznání i beďary, což při dlouhám záběrům na její tvář prostě v takovéhle pohádce nesendí. Paradoxní mi v tom přišla občasná “reálnost” obličejů hlavních postav.

milan | Víc než práce

Kdybych to měl nějak obodovat, asi bych to viděl na 50 %. Venku je pěkně, běžte snad radši do parku 🙂

 

 

milan • 1. 4. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Comments

  1. smiler 2. 4. 2017 - 4:20 Reply

    Jedině Panna a netvor. Studenková a Harapes. Nenapodobitelný.

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: