Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Lago di Garda. Taková rakouská Itálie

Ať už si vyberete kterýkoliv břeh Lago di Garda, všude vás budou doprovázet všechny odstíny modré barvy jezera, které je obklopeno vysokými hřebeny, promenádami s palmami, vinárnami a obchůdky se suvenýry. Pocítíte tam rozhodně silný vliv Rakouska, tak by se někomu tahle Itálie mohla zdát málo “italská”. Výhodu to ale má v pořádku, systému a načančanosti.

Skoro každé středisko na břehu jezera se může pochlubit romantickými přístavy plnými bílých jachet, vinicemi na stráních a starobylými památkami jako jsou hrady, které dotvářejí nezapomenutelnou scenérii. No, a když k si k tomu všemu připočtete služby na špičkové úrovni, objevíte nevídaný kraj, který je stvořený pro vaší dovolenou.

Gardské jezero leží na severu Itálie, mezi Pádskou nížinou a  Alpami v nadmořské výšce 65 metrů. Jeho severní část je užší a připomíná fjord. Rozloha jezera je 370 km2  s průměrnou hloubkou 136 metrů.

Pár tipů na výlet

Městečko Sirmione přitahuje mnoho turistů. Úzké uličky, olivové háje a hrad z 13. století, který vystupuje, jako kdyby přímo z vody. No skutečným důvodem pro návštěvu Sirmione jsou rozsáhlé ruiny římské vily, lázně a hotely.

Desenzano del Garda je vzdálené 9 km jihozápadně od Sirmione, a je hlavním dopravním uzlem. Starověký přístav, široké promenády a vibrující náměstí Piazza Matteotti lákají k procházkám.

Saló je zase to největší městečko západního pobřeží. Najdete zde dlouhou promenádu, která je lemována zdobenými budovami a palmami, elegantní zvonice katedrály z 15.století střeží ulice plné butiků.

Další mou oblíbenou zastávkou bývá Riva del Garda na vrcholu majestátnosti. Městečko je obklopené tyčícími se skalními stěnami a točícím se pásem pláže. Atraktivní centrum tvoří směs velkolepé architektury, ulic vytvářejících bludiště a široké náměstí. Riva se také může pochlubit strach nahánějícími vodopády a skvělými trasami na treking.

Ubytování: Appartamento Cielo, via Zamperioli 16, 37010 Costermano Sul Garda, 4 osoby, výhled na jezero

milan • 17. 4. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: