Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Ufón přistál na Malé Straně a místo slov tančí!

Dovedete si představit, že při procházce starou Prahou v předvánočním mrazivém čase potkáte ufona? A ten, aniž by řekl jediné slovo, s vámi začne komunikovat prostřednictvím tance a provede vás zákoutími Malé Strany? Že to zní jako sci-fi? Ano, je to taneční sci-fi túra, nová originální show, během které se diváci opravdu nenudí. Průvodce – sympatický ufon „Yt“ –  prožije za jedinou hodinu (na kterou mu stačí energie, než mu dojdou baterky) celý život. Za tak krátkou chvilku stihne ukázat skupince putující za ním nejen zajímavá zákoutí a uličky, ale také dvory a sklepení, do kterých se běžně člověk nedostane.

Příběh je inspirován první opravdovou sci-fi, kterou v Praze v roce 1608 napsal Johannes Kepler, když formuloval své zákony o pohybu nebeských těles. Keplerův hlas v podání Dana Švába, k divákům promlouvá v hlubokém sklepení z 12. století, ve kterém Yt vezme prostřednictvím dech beroucí laserové show na cestu hvězdnou oblohou.

Autorům se podařila jedinečná věc. Beze slov dokáže průvodce s diváky komunikovat pouze prostřednictvím pohybu a tance, přičemž se sami zapojují do děje a tančí. Dospělí se baví jako malé děti a užívají si třeba rozvlněnou taneční párty na pavlačovém balkoně starého domu nebo valčík s kolemjdoucími turisty v úzkých uličkách pod Hradčanami.

A kdo za taneční túrou stojí? Ufona tančí Radim Klásek. Tvůrcem celého projektu je Petr Šourek, který show také režíroval. Autorkou kostýmu a výtvarného řešení je Eva Holá. Technika a laser show jsou z dílny Romana Trochty.

 

milan • 10. 12. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: