Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Alenka dospěje za zrcadlem

Nový český muzikál pro celou rodinu se pomalu rodí. Jeho autor, Milan Deutsch, postoupil v obsazení hlavních rolí, vznikají kostýmy a scénografie. Veřejná generálka a malá ochutnávka pro vybrané diváky by měla spatřit světlo světa na konci června.

Příběh dívky Alice, která v předvečer svých 18. narozenin vstoupí za zrcadlo, abych ve světě fantazie pochopila, odpustila a dospěla. Hlavní melodie vytvořil tandem autorů Simona Maierová a Milan Deutsch. Zazní ale také písně zpěvačky a skladatelky Nikol Fischerové, Michala Pavlíčka nebo Anety Langerové.

Multimediální show, která bude stát především na pěveckých výkonech hlavních protagonistů, ale také na předních a zadní projekcích, 3D podvodních záběrek a akrobatických číslech, doprovodí živá 6-ti členná kapela. Na jevišti se vystřídá 12 herců.

První hvězdou muzikálu, která souhlasila s účinkováním a vrátí se proto z Los Angeles, kde 6 let úspěšně působila, je YANNA FABIAN. Ztvární hlavní roli černé labuti. Vodní vílu si zazpívá a zahraje NIKOL FISCHEROVÁ. Další obsazení a alternaci tvůrci prozatím tají budou postupně zveřejňovat.

Režiséry má tato hra hned dva. Ivo Šorman je jeden z předních  režisérů a dramatiků českého divadla. Bude pracovat v tandemu s Theodorem Hoidekrem, který je ředitelem černého divadla HILT a bude mít na starosti vizuálnístránku, multimediální projekce a choreografie. Využije tak své zkušenosti z tanečních choreografií, které tvořil pro Ivetu Bartošovou či právě Yannu Fabian. Theo aktuálně reprezentuje Českou republiku na finále divadlní olympiády v Indii, kam se dostal z 10 000 souborů z celého světa! Ivo Šorman zase spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. Tu uvedlo divadlo MANA v sérii vyprodaných přestaveních v r. 2017.

“Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému. Poetiku a romantiku, kterou přináší lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní.

www.muzikalalenka.cz

FB: @muzikalalenka

milan • 28. 3. 2018


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: