Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Premiéra muzikálu – Jiří Suchý jako divák a Jana Fabiánová zazářila

Nový český muzikál pro celou rodinu Alice, Alenka a voda živá, uvedlo divadlo SEMAFOR 6. 9. 2018. Do konce roku se bude představení hrát ještě 3x (1. 10., 1.11. a 27. 12.). Na premiéru se přišel podívat i Jiří Suchý, který přivítal nový muzikálový soubor na svém jevišti a zároveň věnoval do muzikálu svou legendární píseň Bludička z představení Kytice. Jana Fabiánová, hlavní hvězda muzikálu, zazářila v roli černé labuti a sklidila za to zasloužený potlesk diváků.

Hlavní hrdinkou je Alice, která se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti.

Projekt režíruje Ivo Šorman, který je jedním z nejlepších režisérů a dramatiků českého divadla. Ivo Šorman zase spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou či Amy Winehouse.

Na projektu pracuje 34ti členný realizační tým. Na jevišti bude během jednoho představení 14 herců, zpěv doprovodí 6ti členná kapela živou hudbou. Po představení mohou diváci na jeviště, kde se setkají s herci, prohlédnou si rekvizity a zákulisí.

“Po měsících intenzivní práce a příprav mám z výsledku radost. Alice a Alenka se nám „narodily“ na premiéře začátkem září a budeme hrát dál. V roli Janíčka jsem byl na premiéře docela nervózní. A není divu – na balkoně seděl Jiří Suchý, kterého velmi obdivuji a je dlouhou dobu mojí inspirací. Těším se, že s muzikálem také vyjedeme příští rok na turné po městech České republiky a Slovenska,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní.

Pro multimediální projekce natáčí herci podvodní scény. Proto se museli ponořit do bazénu fotografky Alice Bochňákové a svoje scény zahrát hluboko pod vodou a bez dechu. Výsledkem budou např. scéna utopení Janíčka nebo setkání maminky a tatínka pod vodou. Alice Bochňáková je špičkou v oblasti podvodní fotografie a videa.

Vstupenky jsou v předprodeji ZDE

nebo na GOOUT.CZ 

milan • 18. 9. 2018


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: