Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Milan Deutsch – kreativita je kořením našeho života

Porotci uměleckého projektu E-MOC-E bilancují na sklonku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali zakladatele našeho projektu – herce, zpěváka a moderátora Milana M. Deutsche.

Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční pohádka?

Od chvíle, kdy jsem jí jako dítě viděl v malém romantickém kině Junior v Jablonci n. N. to byl můj pohádkový hit a je jím dodnes – Princ a Večernice. Konkuruje mu snad jen Jak se budí princezny a trochu Popelka.

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Jelikož žiju kulturou a několikrát do měsíce zajdu do divadla nebo na koncert, je těžké vybrat. Největším filmovým zážitkem a zároveň inspirací co do výtvarného zpracování a kamery byl určitě Joker. Na divadelních prknech to byla pro mne premiéra naší divadelní hry Matylda a její sny. Jako divák jsem si v divadle asi nejvíc užil výtvarně dokonale zpracované taneční představení Zahrada, které uvedla Laterna magika. Z komorních divadlních přestavení byla nejsilnější Cizinka v Chaloux Eriky Merjavé. Hra se reprízuje opět 12. 1. 2020. A v hudbě stále vede naše přední jazzová zpěvačka Elena Sonenshine, kterou jsem viděl během roku hned několikrát v různých jazzových klubech – a nikdy se neomrzí. Také byl pro mě velice emotivní koncert Martiny Balogové v Ústí, na které premiérově zazněly písně, pro které jsem psal text. A v Ústí to byla také premiéra baletu Romeo a Julie, který režírovala moje kamarádka Marika Hanušová.

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval naše umělce?

Předemvším bych rád vyzval všechny umělce, aby přihlásili svoje příspěvky do našeho 14. ročníku projektu E-MOC-E. Program akcí bude v příštím roce nabitý. Co se týče mojí tvorby, příští rok bude intenzivní. Začínáme zkoušet krásnou divadelní hru Smutná neděle, kde si zahraju jednu z hlavních rolí. Premiéru bude mít v dubnu v divadle ABC. Na konci roku jsem si zahrál hlavní role ve dvou filmech, které by měly jít v příštím roce do distribuce a zároveň mě čeka natáčení dalšího filmu už v březnu. Na hudbním poli se mi narodí již 3. “dítě” – budu křtít své nové autorské CD pod názvem “Česky” a na společném koncertu se mnou vystoupí zajímaví hudební hosté. Vstupenky jsou již v předprodeji a akce se koná v magické datum 20. 2. 2020 ve 20 hodin.

Co byste popřál/a našim umělcům do roku 2020? 

Především hodně pohody, klidu a zdraví . A samozřejmě mnoho inspirace a chuti tvořit. Protože právě tvorba a kreativita je kořením našeho života. Budu se moc těšit na nové příspěvky našich soutěžících v kategoriích hudba, poezie, malba a fotografie a setkávání s nimi v průběhu roku 2020.

Projekt e-moc-e, který podporuje již 13 let české umělce, vstupuje do nového ročníku. Přihlašovat se můžete podle pravidel na www.e-moc-e.cz/pripojte-se

milan • 29. 12. 2019


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: