Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Vlasta Rydlová: Letos mám plán víc se věnovat vlastní tvorbě

Porotci uměleckého projektu E-MOC-E bilancují na sklonku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali umělecké kurátorky a manažerky Vlasty Rydlové.

Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční pohádka?

Moje nejoblíbenější vánoční pohádka je Tři oříšky pro Popelku. Navíc jsme letos o vánočních svátcích dostali jako jeden z dárků návštěvu zámku Moritzburg, kde se pohádka natáčela. Každou zimu je zde výstava o přípravě a natáčení tohoto oblíbeného filmu. Člověk se zde dozví spoustu zajímavých věcí a sám si některé může vyzkoušet např. jaké to je ve zvukové kabině. Výstava je dobře připravená, ale pro velký zájem návštěvníků je lepší si vstupenky koupit online.

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Letos jich bylo hodně! Knihy, divadla, koncerty, výstavy doma i v zahraničí. Ale poslední velký umělecký zážitek je vynikající současná výstava Bedřicha Dlouhého v Městské knihovně. Vřele doporučuji!

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval/a naše umělce?

Letos mám plán: Víc se věnovat vlastní tvorbě a kromě jiného dál pokračovat v pořádání výstav v Husově sboru ve Vršovicích. Už v předcházející odpovědi jsem doporučila výstavu. Určitě bych doporučila knihu Erika Taberyho: Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše.

Co byste popřála našim umělcům do roku 2020?

Přeji hodně lásky, zdraví a inspirace k vlastní tvorbě.

Projekt e-moc-e, který podporuje již 13 let české umělce, vstupuje do nového ročníku. Přihlašovat se můžete podle pravidel na www.e-moc-e.cz/pripojte-se

milan • 2. 1. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: