Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Elena Sonenshine: Ať umělci dělají jen to, co je opravdu baví

Projekt E-MOC-E startuje nový ročník a umělci se opět mohou přihlašovat v kategoriích malba, fotografie, poezie a hudba. Porotci tohoto projektu bilancují na začátku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali přední české jazzové zpěvačky Eleny Sonenshine.

Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční pohádka?

Jedna z mých oblíbených je pohádka Tři oříšky pro Popelku. Zvláštní kouzlo pro mě má pohádka Princ Bajaja. A stále více se mi líbí Panna a Netvor. Hapkovi se moc povedla hudba. A má krásnou tajemnou atmosféru. Kvůli muzice Bohuslava Sedláčka miluji Princeznu se zlatou hvězdou – ta je absolutně dokonalá, včetně instrumentálních skladeb, které v pohádce zazní.

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Určitě zahájení Strun podzimu ve Fóru Karlín, kde zazpívala skvělá interpretka Laura Mvula – fascinovalo mě, s jakou lehkostí a zároveň intenzivně zpívá. Líbilo se mi také představení Sternenhoch – od hudby až po výpravu. Ke konci roku mě zaujalo představení Zahrada na Nové scéně Národního divadla.

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozvala naše umělce?

V příštím roce pokračujeme v reprízování divadelní hry Cizinka v Chaloux, kde zpívám v doprovodu Mirka Linky a Jiřího Pěluchy. 12. 1. hrajeme v Balbínce. Zároveň snad uvedeme ve Vinohradském divadle inscenaci Obrazy, která se dříve hrála v Národním divadle. Pokračovat budu také v projektu „Tribute to Ella“, kde zpívám písně Elly Fitzgerald. Ten pravidelně hrávám v Redutě. Připravuji také nové písničky a přemýšlím, že se chci vrátit k vlastním věcem. V Jazz docku bych chtěla udělat program z vlastních písniček. Zároveň uvažuji, že založím nové trio, které bude hrát blues – od starých věcí až po modernější. Chtěla bych také více hrát i mimo Prahu – ať již v regionech České republiky, tak i v zahraničí. V plánu je např. Polsko a Německo.

milan | Víc než práce milan | Víc než práceCizinka v Chaloux s živou jazzovou hudbou

Co byste popřála našim umělcům do roku 2020?

Umělcům bych popřála hlavně to, aby v umění dělali jen to, co je opravdu baví.

Projekt e-moc-e, který podporuje již 13 let české umělce, vstupuje do nového ročníku. Přihlašovat se můžete podle pravidel na www.e-moc-e.cz/pripojte-se

Sdílej:

milan • 6. 1. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: