Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Radana Šatánková – ať je Múza tučná a vydatná

Projekt E-MOC-E startuje nový ročník a umělci se opět mohou přihlašovat v kategoriích malba, fotografie, poezie a hudba. Vítězové loňského ročníku bilancují na začátku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali vítězky v kategorii poezie Radany Šatánkové.

Plánujete se přihlásit do nového ročníku?

Doufám, že to stihnu. Ráda se totiž potkávám jak se starými známými, tak s novými tvářemi. Setkání si ráda zasloužím nějakým úsilím a byla bych na akce přišla, i kdybych uzávěrku nestihla. Víte, v poezii se těžko “soutěží”, ona je také otázkou vkusu a naladění. Takže úspěch mě velmi těší a povzbuzuje, ale vůbec jej neočekávám a nepředpokládám. Tvůrčí pokora mi velí, že nic není samozřejmostí, touha se vyjádřit a setkávat s tvořivými lidmi mě zase žene dopředu. Proto se Emocí zúčastňuji.

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Byla jsem v divadle na hře Růže pro Algernon. Exceluje v ní (prý už léta, po autonehodě navrátivší se do života) Jan Potměšil. Když navíc znáte ještě příběh tohoto herce, kterého si nesmírně vážím, umocňuje to opravdovost a hloubku jeho hereckého projevu. Ale nikomu to samozřejmě nevnucuji.

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval/a naše umělce?

Pozvala bych ráda na akce, které také pořádám či spolupořádám. Jednak prostřednictvím spolku Krasomil, ale také je provozuji “na vlastní triko” i na pozvání. Většinu kulturních událostí uveřejňuji na FB profilech, v denním tisku i kulturních přehledech městských částí či institucí. Co se týče divadla, zvu diváky samozřejmě na kusy, které sehraje náš divadelní spolek Pra-či-dlo 🙂 

Co byste popřála našim umělcům do roku 2020?

Přeji všem umělcům, ať je Múza četně navštěvuje, ať je tučná a vydatná! Rovněž přeji umělcům, aby se nenechali zviklat, nesešli ze své cesty, nezradili cenné hodnoty a byli věrni svému poslání…

Přihlašovat se můžete na www.e-moc-e.cz.

milan • 23. 1. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: