Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Inka Hanušová – mám jistotu uvnitř sebe

Projekt E-MOC-E startuje nový ročník a umělci se opět mohou přihlašovat v kategoriích malba, fotografie, poezie a hudba. Vítězové loňského ročníku bilancují na začátku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali vítězky v kategorii poezie Inky Hanušové.

Plánujete se přihlásit do nového ročníku?

Pokud se nezmění podmínky soutěže, ráda se přihlásím. Proč? Je to paradox – soutěžení obecně nemám ráda, ale v literatuře mi tolik nevadí, ačkoli právě v umění jsou soutěže problematické, je tu tolik individuálních vlivů a tak sporná kritéria… Dokonce mi v těchhle soutěžích ani nevadí nezvítězit, když se to přihodí. Asi mám nějakou, byť pomýlenou jistotu někde uvnitř sebe, a vlivy okolo ji nenaruší (zatím). Letos jsem vyhrála spolu s dalšími, není to špatný pocit… 

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Paměť mi vybavuje jen poslední zážitky – výstavu M. Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu, knihy od Pavla Vilikovského a film Amundsen.

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval/a naše umělce?

Ráda bych se k malování a psaní poezie po letech zase vrátila. Určitě budu pokračovat v psaní povídek a rozhodně budu pokračovat i v ochotničení v našem divadle Židle – kam bych i pozvala případné diváky na některá naše představení.

Co byste popřála našim umělcům do roku 2020?

Co popřát? Každý nejlépe ví, co by si přál – tedy přeju splnění všech těchhle osobních přání – a uvážlivost v jejich vytváření :-).

Přihlašovat se můžete na www.e-moc-e.cz.

milan • 25. 1. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: