Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Vytvoření uměleckého díla se nedá plánovat

Projekt E-MOC-E startuje nový ročník a umělci se opět mohou přihlašovat v kategoriích malba, fotografie, poezie a hudba. Vítězové loňského ročníku se představují v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali vítěze v kategorii fotografie Jana Škopa.

Plánujete se prihlásit do nového ročniku? A proč?

Byl jsem vážně rád, že mě porota vybrala jako jednoho z vítězů v sekci fotografie a dodalo mi to energii do další tvorby. Nyní by tuto cenu měl vyhrát někdo další.

milan | Víc než práce Foto Jan Škop

 Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

Těžko říct jednu konkrétní věc. Je tu plno skvělých míst a lidí, které generují přehršel uměleckých aktivit, namátkou Prostor 39, Punctum nebo Bike Kittchen. Když dojdete na jakoukoliv akci do těchto prostor, bude to kvalitní záležitost. Za pragocentrismus se omlouvám.

V roce 2019 jsem také objevil komiksové knihy, které jsem předtím nikdy nečetl. Přelouskal jsem během pár měsíců desítky legendárních i nezávislých děl. Díla jako Bilí láma od Jodorowského nebo The Sandman od Neil Gaimana by měli být v povinné četbě na školách. Kapitolou samo o sobě jsou také vizuálně nádherné novely, vyprávěné kompletně bez textu od korejského umělce Shaun Tana.

Jednou z nejinspirativnějších chvil ale bylo setkání na festivalu v Karlových Varech s našim rodákem Jiřím Suchým, tolik energie a síly člověk nevidí ani u většiny mladých lidí.

 Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval/a naše umělce?

Pokud myslíte plány v rámci mé tvorby, tak vytvoření uměleckého díla se nedá moc plánovat. Někdy fotka vyjde, sděluje myšlenku a někdy je zas úplně o ničem a smažu jí. To člověk dopředu nikdy neví. Někdy v hlavě vypadá fotka dobře a když ji vytvořím, je úplně blbá. Samozřejmě to funguje i opačně 🙂 

milan | Víc než práce Foto Jan Škop

Co se týče mé tvorby, tak tu můžete sledovat na fb @janskopphotography nebo na janskop.cz. Mám také stálou výstavu v centru prahy v Indigo Ale baru, kde mají i skvělé pivní speciály. Sem tam ty fotky padají ze zdí, tak jsou již trošku omlácené 🙂

 Co byste popřál/a našim umělcům do roku 2020?

Popřál bych jim hodně inspirace a síly stále tvořit. Nehledět na to co se lidem líbí a jít si svou cestou.

Přihlašovat se můžete na www.e-moc-e.cz.

milan • 1. 4. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: