Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Dvanáct do tuctu – zamyslete se s námi

Další díly seriáluDvanáct do tuctu – duben >>

Úspěšnost novoročních předsevzetí je podle všech průzkumů nízká. Většina z nás si v euforii vytvoří dlouhý seznam plánů na další rok, již menší část udělá první krok či dva, ale po několika málo týdnech či měsících se odhodlání vypaří a nic se nezmění. Tahle informace není příliš povzbudivá. Dá se říct, že toto vědomí často přispívá k neúspěchu předsevzetí. Přesto to každý rok zkoušíme a čekáme, jestli se něco nezmění a úspěch se třeba nedostaví.

Možná se divíte, proč čtete text o novoročních předsevzetích v dubnu. Ne, není to apríl. Rozhodli jsme se totiž přistoupit k novoročním předsevzetím trochu jinak a možná i lépe. Budeme rádi, když se k nám přidáte.

Začínáme na jaře. Počasí se zlepšuje, nálada stoupá a stoupá také naše energie – toho chceme využít. Nebudeme sestavovat seznam úkolů na nový rok ani kontrolovat jejich plnění. Chceme se do toho pustit z jiné strany. Jednou za měsíc si společně položíme jednoduchou otázku. Vybrali jsme pátek, kdy jsou před námi volné dny, aby bylo dost času se nad otázkou pečlivě zamyslet.

Aby mělo toto cvičení smysl, zapište si odpověď někam, kde se k ní můžete vracet. Otázek je 12, na každý měsíc jedna. Chceme se k nim za rok znovu vrátit, znovu odpovědět a pak si přečíst loňskou odpověď a srovnat, co se změnilo a kam jsme za 12 měsíců došli.

A ta předsevzetí? Ta si můžete dávat kdykoli, třeba vás naše otázky inspirují.

Další díly seriáluDvanáct do tuctu – duben >>

lenka • 4. 4. 2014


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: