Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Zeman znovu prezidentem?

Počátkem roku 2018 se v Česku uskuteční prezidentské volby. A Hrad naznačil již koncem loňského roku, že do toho půjdou zase. Zeman, který je obdivovatelem Donalda Trumpa a netají se tím, že by ho jako občan volil, má zdá se dost sil a chuť vládnout pevnou – ač již značně roztřesenou – rukou dál.

Do funkce byl zvolen na začátku roku 2013, pětileté období mu vyprší v březnu 2018. Zodpovězení otázky, zda bude znovu kandidovat, dlouhodobě slibuje na letošní březen. Lidé z jeho okolí v uplynulých měsících vyjadřovali přesvědčení, že se Zeman rozhodne mandát obhájit.

“Normální Američané nám ukázali, že lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelých pseudoelit,” napsal svým obvyklým rukopisem Zemanův mluvka Ovčáček.  “Dokažme i my v roce 2018, že umíme porazit souručenství médií a tzv. elit,” dodal.

V poslední době ale média poukazovala na jeho zdravotní stav. Prezident má potíže především s chůzí kvůli polyfunkční neuropatii. Problémy mu dělá hlavně chůze po schodech, při které mu musí asistovat jeho okolí, a neujde také delší vzdálenosti. Je tomu proto přizpůsobován prezidentův program třeba při krajských cestách.

Jestli tedy 10. března potvrdí svou kandidaturu, máme se na co těšit. A tak je možná dobré si připomenout shrnutí některých jeho kroků, které jemu (a nám všem) na české a mezinárodní politické scéně neudělaly zrovna dobré jméno. To jsme zveřejnili před nedávnem.

  • Šíří poplašné zprávy

Podle bývalého ministra vnitra a někdejšího ředitele civilní rozvědky Františka Bublana nemá prezident Miloš Zeman právo zveřejňovat informace, že se na českém území pohybuje muž podezřelý ze spolupráce s teroristy, jak učinil ve středečním rozhovoru pro Český rozhlas. Svým chováním totiž zásadně narušil práci tajné služby. Prezidenta kritizují i další bývalí šéfové tajných služeb.

  • Jako jediný nechodí včas

Český prezident Miloš Zeman se nestihl včas dostat na státní pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče. Hrad to ústy mluvčího Jiřího Ovčáčka svedl na špatné povětrnostní podmínky, které zdržely let z Prahy do Bratislavy asi o čtvrt hodiny.

  • Mluví sprostě na veřejnosti 

“Musím kritizovat vládu, protože podlehla panu Kalouskovi a zkurvila služební zákon z původní italské podoby (…)”.

“Víte, co je to v angličtině pussy?“ obrací se na moderátora Jana Pokorného a poučuje jej, že pussy je “kunda”.

  • Opilý vystupuje na veřejnosti

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ve čtvrtek prohlásila, že prezident Miloš Zeman při otevírání komory s korunovačními klenoty skutečně byl opilý. O tom, že byl v podroušeném stavu, se spekulovalo kvůli jeho vrávorání, které Hrad vysvětloval virózou.

  • Nerespektuje diplomacii

Před návštěvou Izraele vyvolal pozdvižení svým návrhem o přesunutí českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Tento návrh dokonce otřásl vrcholným jednáním Ligy arabských států.

  • Neříká pravdu

Prezident Zeman o Hůlkovi tvrdil, že je jeden z mála českých zpěváků, který dostal nabídku k hostování ve Vídeňské státní opeře. Těmito slovy také odůvodnil udělení státního vyznamenání, které Hůlka obdržel 28. října. Nyní se ale ukázalo, že nejde o pravdivá slova. Vídeňská státní opera totiž nemá o Hůlku zájem.

Zeman například už dříve řekl, že mu herečka Jiřina Bohdalová pláče do telefonu. Bohdalová to ale popřela.

Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek vystoupil v pátečním Interview ČT24 a postěžoval si na chování českého státu v čase migrační krize. Naši politici se prý snaží uprchlíkům zkomplikovat život až tak moc, že u nás nechtějí zůstat. Navíc se tu lže o tom, že si uprchlíci chodí především pro dávky. Nejednou to zopakoval prezident Miloš Zeman a podle Rozumka to není pravda.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

politikaprezidentZeman

milan • 19. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: