Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Václav Tobrman (muzikant porotcem)

Projekt e-moc-e se rozjel do svého 11. ročníku. Umělci se přihlašují a mohou vyhrát řadu zajímavých výstav a účast na komponovaných večerech hudby a poezie (např. v Jindřišské věži či v divadle Mana). V dvacetičlenné porotě, která vybírá ty nejlepší umělce, zasedají každý rok výrazné osobnosti české kultury. Každé z nich jsme za vás položili 6 otázek a postupně vám je budeme představovat.

Václav Tobrman

Multiinstrumentalista a zpěvák, moderátor, hudební skladatel, básník a recitátor, textař, ale hlavně vášnivý experimentátor ve všech oblastech umění, kterými se zabývá. Umístil se mezi nejlepšími pianisty v České republice. Vše co dělá, dělá s láskou a zápalem pro věc. Je také autorem písně, kterou složil pro vítězku projektu e-moc-e v kategorii poezie. K té také vznikl videoklip, který představujeme na konci tohoto článku.

  1. Proč ses rozhodl podporovat umělce v rámci projektu e-moc-e a stát se porotcem?

Myslím si, že všude je spousta talentovaných lidí, kteří by měli mít možnost svůj talent důstojně prezentovat. Například formou výstavy obrazů, nebo koncertu, kdy budou mít třeba i větší publikum, než dosud měli.

K porotcování jsem byl osloven a jsem tomu rád, protože právě díky členství v porotě se můžu seznámit s uměním většiny přihlášených a stojí to za to.

  1. Bývá pro tebe těžké vybrat z přihlášených umělců ty nejlepší? Nebo míváš hned “čich” na vítěze

Je to hrozně těžké, protože jednotlivé umělecké tvary a útvary jsou natolik odlišné a osobité, že jsou mezi sebou neporovnatelné. Rozhoduje tedy u mě hlavně vlastní vkus, mám však to štěstí, že mě oslovuje velký rozptyl umělecké tvorby, takže zrovna tak jako se mi líbí krajinky, abstrakce a zátiší, tak miluji šanson, jazz a metal a holduji sonetům, haiku i hexametru… 🙂

  1. Byl za historii tvého porotcování mezi soutěžícími nějaký konkrétní talent, který ti utkvěl v paměti? A čím?

Utkvělo mi jich v paměti mnoho, každý něčím jiným, nerad bych někoho jmenoval, abych ho tím nezvýrazňoval, utkvěli mi v paměti ti, kteří tvoří třeba už léta pro okruh svých věrných a nemají ambice masovosti a medializace.

  1. Čím teď aktuálně nejvíc žiješ? 

Nejvíc žiju tím vším, co mě baví, ať už je to hraní na piáno a ukulele, skládání písní, psaní textů, ale třeba I plaváním a badmintonem. A samozřejmě láskou, tou žiju naplněn až po okraj.

  1. Na kterou svou stopu v české či světové kultuře jsi nejvíce pyšný?

Jsem rád, že jsem měl možnost spolupracovat s výjimečnými lidmi na výjimečných projektech a pyšný jsem na to, že to byli oni, kteří mě ke spolupráci vyzvali, že jsem se nikam nemusel cpát a oni si mě našli. Jako třeba organizátoři projektu e-moc-e. 🙂

  1. Co bys popřál soutěžícím v letošním ročníku projektu e-moc-e?

Popřál bych jim mnoho emocí, které by mohli vložit do svých děl a také to, abychom my, porotci, dokázali ty emoce v jejich dílech najít.

Umělci, přihlašovat se můžete ZDE nejpozději do konce března.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

celebritye-moc-ekulturarozhovor

milan • 23. 1. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: