Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Jak snížit strach mazlíčků z veterináře

Pro zvířecí mazlíčky je návštěva veterináře často stresující záležitostí. Znáte to sami. Já mám např. zkušenost takovou, že když jsem musel k veterináři se svým kocourem, jeho reakce byly tak silné, že mu začala vypadávat srst, teklo mu z nosu a po návratu domů se dával několik dní zase dohromady. Je pravda, že je to kocouří senior (je mu 12 let) a má rád svůj klid a své teritorium, kterému narušujeme jen my, kteří u něj bydlíme 🙂

Asi mi dáte za pravdu, že vaše zvíře se začne většinou bát ještě před vstupem do čekárny, kde se následně schovává nebo chce rovnou z veterinární kliniky utéct. Zeptali jsme se proto jednoho z předních odborníků u nás, který žil a působil ve Velké Británii a stal se také členem britských komory veterinárních lékařů, MVDr. Marka Galbince z kliniky Vethope, jestli s tím jde něco dělat.

Existuje několik jednoduchých triků, jak odstranit strach zvířete z návštěvy veterináře:

  • Preventivně voďte svého domácího zvířecího mazlíčka na veterinární kliniku, aby si zvykl na nové prostředí.
  • Návštěvy na zkoušku začněte pravidelně, např. každý jeden až dva dny, pak 2x týdně, později jednou týdně atd. Z praxe víme, že je to nejlepší způsob, jak odstranit obavy a strach Vašeho zvířecího miláčka z návštěvy veterinární kliniky.
  • Návštěva nemusí trvat dlouho – zastavíte se v čekárně, kde se můžete na chvíli posadit. Recepční dá zvířecímu miláčkovi odměnu a pak zase můžete jít.

Smyslem těchto návštěv je, že zvíře si ji spojí s odměnou. Tím rozptýlíte jeho obavy a strach. Takže, pokud máte dost času, začněte s tréninkem. Třeba bude váš pes či kočka brzo veterináře milovat.

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

milan • 12. 2. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: