Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

1

Renata Buršíková – fotografka detailů

Ve velké konkurenci mezi fotografy 11. ročníku projektu E-MOC-E zazářila Renata Buršíková, jejíž fotografie upoutaly porotu. Sama říká, že fotí bez přestání od chvíle, kdy dostala digitální zrcadlovku. Zdánlivě jednoduché detaily dokáže zachytit osobitým způsobem. V tomto příspěvku vám představíme ukázku její tvorby a autorčinu osobnost formou krátkého rozhovoru.

Jak dlouho se věnujete fotografii?

Fotografování mě fascinovalo vždycky. Můj tatínek s maminkou mě jako dítě a celou rodinu fotil a já si pak ráda černobílé fotky prohlížela. Začínala jsem malou zrcadlovkou z bazaru na kinofilm, pak různými digitálními fotoaparáty. Velký průlom nastal v roce 2008, kdy jsem dostala k narozeninám od manžela digitální zrcadlovku. Od té doby fotím bez přestání a s obrovskou radostí.

Co je vaším nejoblíbenějším objektem?

Mým nejoblíbenějším objektem je příroda, zdánlivě jednoduché a běžné detaily, makro. Občas si s  radostí odběhnu fotit starý plot, staré domy,… Vše má jedno společné. Objekt na mě musí působit emočně, citově, musí z něj něco vyzařovat.

Jaké profesi se věnujete?

Dříve jsem pracovala jako sekretářka, pracovnice na podatelně městského úřadu. Poslední tři roky jsem zatím v plném invalidním důchodu.

Co pro vás znamená fotografická tvorba?

Co pro mě znamená? Je součástí mého života. Úžasné emoce, radost, … hledání pozitivních věcí, okamžiků, chvil. Najít v každém záběru něco hezkého a těšivého. A pokud to kromě mě udělá radost i ostatním lidem, co víc si přát.

Děkujeme za rozhovor

Více informací naleznete ZDE.

 

milan • 30. 7. 2017


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Comments

  1. Renata 31. 7. 2017 - 22:55 Reply

    s radostí a úctou velice děkuji 🙂

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: